Blair: Polaków wpuściłbym jeszcze raz

Świat

TVN24.plTony Blair: Europa nie potrzebuje traktatu konstytucyjnego

- Nie zmieniłbym zdania co do otworzenia rynku pracy dla Polaków. Tworzą w Wielkiej Brytanii poważaną społeczność - mówi premier Zjednoczonego Królestwa Tony Blair "Gazecie Wyborczej". Zdaniem brytyjskiego szefa rządu Unia będzie się rozszerzać, choć wolniej, a zamiast europejskiej konstytucji widziałby zwykły traktat.

- Wasza gospodarka będzie rosła, więc będziemy z wami więcej handlować - prognozuje Blair. Brytyjski premier jest zadowolony z "desantu" polskich pracowników na wyspy.

Pytany o poparcie dla starań polskiego rządu o zmianę systemu głosowania w traktacie konstytucyjnym, Blair był sceptyczny: - Przyglądamy się wszystkim kwestiom do przedyskutowania. Ale przeszliśmy bardzo skomplikowany proces, by dojść do tego systemu.

Zdaniem brytyjskiego premiera Europa nie potrzebuje wielkiego konstytucji, tylko zwykły traktat. - Powinniśmy zrobić krok do tyłu i zrezygnować z traktatu konstytucyjnego jako takiego. Teraz najważniejsze jest wyjaśnienie, czego potrzebujemy, by Europa mogła działać skutecznie - uważa Tony Blair.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl