Świat

Amunicja obok meczetu i jarmarku w Berlinie. Wkroczyła policja

Świat

Berlin zaostrza środki bezpieczeństwa w Niemczech podczas świątecznych jarmarków
Fakty z zagranicy TVN24 BiSBerlin zaostrzył środki bezpieczeństwa podczas świątecznych jarmarków (materiał "Faktów z zagranicy" z 20.11.2017)

Niemiecka policja wkroczyła w niedzielę na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości o dwóch plastikowych torbach znajdujących się obok samochodu zaparkowanego w pobliżu jarmarku i meczetu. Policja nie łączy znaleziska z terroryzmem.

Nie ma powodu, aby podejrzewać, że dwie torby z nabojami znalezione w pobliżu bożonarodzeniowego jarmarku i meczetu w zachodnim Berlinie mają coś wspólnego z terroryzmem - podał Reuters. Rzecznik policji zapytany o możliwość takiego związku odpowiedział: "Absolutnie, nie".

"Ktoś prawdopodobnie sprzątał piwnicę"

- Zawsze znajdowano amunicję w Berlinie - dodał rzecznik. - Ktoś prawdopodobnie sprzątał piwnicę i znalazł coś [co należało - przyp. red.] do jego dziadka - powiedział.

Prawie rok temu, 19 grudnia 2016 roku, tunezyjski terrorysta porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu w szoferce polskiego kierowcy, Łukasza Urbana, wjechał nią w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina. W zamachu zginęło łącznie 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Terrorystę, który zbiegł z miejsca przestępstwa, zastrzelili cztery dni później pod Mediolanem włoscy policjanci.

Berlin zaostrza środki bezpieczeństwa w Niemczech podczas świątecznych jarmarków
Berlin zaostrza środki bezpieczeństwa w Niemczech podczas świątecznych jarmarkówFakty z zagranicy TVN24 BiS

Autor: mart//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock