Cyberatak zakłócił działanie internetu w Ukrainie

Źródło:
PAP
Cyberatak na ukraińskie strony rządowe
Cyberatak na ukraińskie strony rządowe
TVN24
Cyberatak na ukraińskie strony rządoweTVN24

Ukraińscy urzędnicy i przedstawiciele firmy poinformowali o cyberataku na Ukrtelecom. Firma telekomunikacyjna musiała przerwać świadczenie usług internetowych. - Obecnie atak został odparty - oświadczył rzecznik firmy Michaił Szuranow.

"Dzisiaj wróg przeprowadził potężny cyberatak na infrastrukturę informatyczną Ukrtelecomu" - powiedział Jurij Szczijoł, przewodniczący Państwowej Służby Komunikacji Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy. Incydent ten jest kolejnym atakiem hakerskim na ukraińskie serwisy internetowe od czasu inwazji rosyjskich sił wojskowych pod koniec lutego.

"Załamanie łączności" na skalę krajową

Firma NetBlocks, która monitoruje przypadki zakłóceń w świadczeniu usług internetowych, poinformowała na Twitterze , że zaobserwowała w poniedziałek "załamanie łączności" z "trwającymi i nasilającymi się zakłóceniami na skalę krajową". - Obecnie atak został odparty, świadczenie usług jest stopniowo wznawiane - oświadczył rzecznik Ukrtelecomu Michaił Szuranow.

Podobny incydent miał miejsce na początku tego miesiąca w mniejszej ukraińskiej firmie telekomunikacyjnej Triolan, o czym informował wcześniej Forbes. W firmie tej doszło do włamania, w wyniku którego zresetowano niektóre systemy wewnętrzne, co spowodowało utratę dostępu przez niektórych lokalnych abonentów.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: