Świat

Al-Kaida zapowiada hekatombę

Świat

TVN24Al-Kaida grozi atakami terrorystycznymi na niespotykaną skalę

Islamska strona internetowa zamieściła nagranie, które zapowiada serię krwawych zamachów mających wstrząsnąć Zachodnim Światem. Nagranie przedstawiono jako pochodzące od Al-Kaidy.

- Trzeba wnieść terroryzm islamski do państw Zachodu, aby stał się zjawiskiem przypominającym klęski żywiołowe - mówi anonimowy głos w nagraniu.

Strona internetowa już 12 września zapowiadała publikację nagrania z okazji szóstej rocznicy zamachów z 11 września 2001 roku w USA.

- Dojdzie do aktów masowej eksterminacji, za sprawą których ludzie poczują, że ich dobrobyt przynosi im śmierć (...), stwarzając w ten sposób równowagę między nami i nimi - ostrzegają terroryści.

Zapowiedzi towarzyszą obrazy płonących wież World Trade Center w Nowym Jorku oraz zdjęcia z obozów szkoleniowych terrorystów. Wideo zatytułowane jest "Podbijanie Nowego Jorku i Waszyngtonu: cele i przyczyny". Zostało podpisane "Al-Tanzim", czyli po arabsku "organizacja". Specjaliści śledzący działania Al-Kaidy przypuszczają, że jest to nowy organ medialny terrorystów, którego nazwa arabska brzmi "Tanzim Al-Kaida".

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24