88 lat wolnego Afganistanu

Wojskowa parada, trybuna honorawa i portrety ojców narodu. Afganistan fetuje dziś swoją niepodległość. Dokładnie osiemdziesiąt osiem lat temu Afgańczycy pożegnali ze swojego kraju Brytyjczyków.

Huragan uderzy w Jamajkę

Huragan Dean, którego siła ma wkrótce wzrosnąć do najwyższej - piątej kategorii, zbliża się do Jamajki. Następnie spodziewane jest uderzenie w meksykański półwysep Jukatan, gdzie trwa już ewakuacja ludności.

Sto szwów po spotkaniu z rekinem

Amerykańska studentka przeżyła spotkanie z rekinem w zatoce Sarasota Bay na Florydzie. Skończyło się założeniem ponad stu szwów na 17 odniesionych przez nią ranach.

Misja wahadłowca skrócona

Misja promu kosmicznego Endeavour została skrócona. Szalejący na Atlantykiem huragan Dean może doprowadzić do ewakuacji centrum kontroli lotów kosmicznych w Houston.

Unijne biopaliwa pomyłką?

Unijna polityka zakładająca, że w 2020 roku 10 procent benzyny i oleju napędowego będzie wyprodukowane z surowców odnawialnych nie przyniesie spodziewanego ograniczenia zawartości CO2 w atmosferze - stwierdzają brytyjscy naukowcy.

Vaclav Havel poparł amerykański radar

Były prezydent Czech Vaclav Havel podpisał petycję popierającą zainstalowanie w Czechach stacji radarowej, która stanowić ma element przyszłej amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Steinbach: Hitlerem nie można usprawiedliwiać wypędzeń

- Za wypędzenie niemieckich obywateli po II wojnie światowej odpowiadają poszczególne kraje - powiedziała Erika Steinbach podczas centralnych uroczystości "Dnia stron ojczystych" w Berlinie. - Polska powinna pogodzić się z myślą, że Niemcy będą dochodzić swych roszczeń przed sądami - uzupełnia wypowiedź Steinbach premier Hesji Roland Koch.

Pasażer mógł współpracować z porywaczami

Porywacze samolotu lecącego z Cypru do Stambułu to Turek i Syryjczyk - podało tureckie MSW. Wszyscy terroryści, którzy chcieli dostać się do Iranu, ostatecznie się poddali.. Władze Iranu zaprzeczyły jakoby miały jakikolwiek związek z tą sprawą.

Niemka porwana w Afganistana

Niezidentyfikowani, uzbrojeni napastnicy porwali w sobotę w Kabulu obywatelkę Niemiec. Porwana to pracowniczka jednej z organizacji humanitarnych.

Legalna manifestacja neonazistów

Bawarski sąd zezwolił na manifestację niemieckiej skrajnej prawicy z okazji rocznicy śmierci zastępcy Hitlera, Rudolfa Hessa w Graefenbergu. To jedyna miejscowość, w której demonstracja odbędzie się legalnie.

Huragan "Dean" sieje postrach

Huragan Dean, który przeszedł nad Morzem Karaibskim, zwiększył siłę i otrzymał kolejną, czwartą kategorię w pięciostopniowej skali. Wiatr osiąga nawet 230 kilometrów na godzinę - poinformowało amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów.

Setki zwłok na ulicach Pisco

Nie sposób ocenić rozmiarów tragedii - setki zwłok nadal leżą na ulicach, miasto wygląda jak po bombardowaniu, 70 procent domów legło w gruzach - oto obraz Pisco, jednego z peruwiańskich miast nawiedzonych przez środowe trzęsienie ziemi.

Niemcy: możliwa powtórka krwawej rzezi z Duisburga

- Zabójstwo sześciu Włochów w Duisburgu to prawdopodobnie tylko kolejny epizod wojnie mafijnej - uważa Nicola Gratteri, wiceprokurator regionu Kalabria. To stamtąd pochodzą walczące ze sobą "rodziny" mafii N'dranghety.

Łukaszenko: dobrze, że dali Polakom po mordzie

- Dali im po mordzie i słusznie zrobili - tak białoruski prezydent skomentował niewpuszczenie na Białoruś polskich polityków. - Jeśli są to słowa Łukaszenki, to świadczą one jedynie o rozmówcy i należy nad tym ubolewać - odpowiada Robert Szaniawski z MSZ.

Coraz więcej samobójców w armii USA

W liczącej pół miliona armia Stanów Zjednoczonych w roku 2006 roku odnotowano 99 samobójstw. To najwięcej od 16 lat. A te dane mogą być zaniżone - w wielu sprawach nie zostały jeszcze zakończone śledztwa.

Arabskim wielbłądom grozi zagłada

Od tygodnia kilka tysięcy wielbłądów z Arabii Saudyjskiej choruje na zatrucie pokarmowe. 1,5 tys. już padło. Hodowcy tych pożytecznych zwierząt są zrozpaczeni.

Wielkie manewry rosyjsko-chińskie

Prezydenci Rosji i Chin przyglądali się na poligonie Czebarkul manewrom wojskowym o kryptonimie "Misja pokojowa 2007". W ćwiczeniach uczestniczy 6 tysięcy żołnierzy z Chin, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu.