"Stosunki Rosji z jej kluczowym sojusznikiem w Unii Europejskiej - Niemcami - ulegają pogorszeniu" - uważa rosyjski dziennik "Kommiersant", zapowiadając piątkowe konsultacje w Moskwie przywódców dwóch krajów: Władimira Putina i Angeli Merkel.

Diamenty wartości co najmniej 2 mld dolarów skradzione ze złóż Marange w Zimbabwe zasiliły krąg bliskich prezydenta Roberta Mugabego, międzynarodowych handlarzy i pośredników - twierdzi w raporcie kanadyjska organizacja pozarządowa PAC.

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło w nocy z poniedziałku na wtorek trzy operacje, których celem były obiekty wykorzystywane przez palestyńskich bojowników w Strefie Gazy. Nikt nie został ranny.

Autor przełomu w amerykańskich kampaniach w Iraku i Afganistanie odchodzi w niesławie. I to z powodów obyczajowych. Szef CIA generał David Petraeus podaje się do dymisji, bo na jaw wychodzi jego wieloletni romans. Kochanką była jego biografka. Pani pisała nie tylko książki, ale e-maile z pogróżkami. Do innej kobiety, którą uważała za rywalkę.

Ponad 100 tys. Amerykanów podpisało się pod petycjami na stronie Białego Domu, wzywającymi do umożliwienia ich stanom odłączenia się od USA po reelekcji Baracka Obamy. Przoduje Teksas, w którym zebrano ponad 25 tys. podpisów.

Amerykański wynalazca stworzył niezniszczalną piłkę na dzieci z najuboższych krajów świata. Wystarczy kupić jedną, aby druga trafiła do potrzebujących. Świetny strzał w dobrym celu.

Ukraińska opozycja przerwała trwającą od tygodnia akcję przeciwko sfałszowaniu październikowych wyborów parlamentarnych i zdecydowala się uczestniczyć w pracach parlamentu, pomimo tego, że nadal nie uznaje wników elekcji.

Radykalny muzułmański duchowny zapowiedział w telewizji, że jeśli kiedyś zdobędzie władzę, zniszczy większość zabytków starożytnego Egiptu, w tym piramidy i Sfinksa. - Zgodnie z prawem szariatu, każdy pogański symbol musi być zniszczony - oznajmił Morgan Al-Gohary.

FBI znalazło się w USA w ogniu krytyki za to, że przez wiele miesięcy prowadziło śledztwo w sprawie pozamałżeńskiego romansu dyrektora CIA, emerytowanego generała Davida Petraeusa i - jak informują anonimowe źródła - nie powiadomiło o tym Białego Domu.

Hiszpańskie banki porozumiały się i wstrzymały eksmisje najbardziej zadłużonych właścicieli nieruchomości. Skłoniła je do tego fala protestów, które nasiliły się po dwóch samobójstwach osób zagrożonych utratą domów. Eksmisje zostaną wstrzymane na dwa lata.

W tej twierdzy ścinano bliskich Henryka VIII, dziś kryją się tutaj królewskie insygnia. Intruz włamał się do Tower of London i ukradł klucze do kilku pomieszczeń w tym dawnym więzieniu, obecnie jednej z największych atrakcji turystycznych brytyjskiej stolicy. Konieczna była wymiana niektórych zamków.

- Irańskie statki i śmigłowce niebezpiecznie zbliżają się do saudyjskich złóż ropy na Zatoce Perskiej - twierdzi Arabia Saudyjska i skarży się na Teheran do ONZ. Rijad przestrzega, że "zastanawia się" jak odpowiedzieć.

Do końca dekady Stany Zjednoczone staną się największym światowym producentem ropy i gazu, deklasując Arabię Saudyjską i Rosję - ogłosiła Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE). USA mają za dwie dekady stać się niezależne energetycznie, co będzie mieć wielkie znaczenie dla globalnej geopolityki.