Kilkanaście tysięcy ludzi zebrało się w niedzielę w Atenach przed gmachem parlamentu, który obraduje nad projektem budżetu na 2013 rok. Demonstranci protestują przeciwko rygorystycznym oszczędnościom, których od Grecji domagają się kredytodawcy.

Incydenty podczas Marszu Niepodległości w Warszawie zyskały międzynarodowy rozgłos. Na głównej stronie BBC News pojawił się artykuł pod tytułem "Wybuch przemocy na polskim marszu", który szybko stał się najchętniej czytanym.

Stewardesy egipskich linii lotniczych zaczęły z własnej woli nosić hidżaby, czyli zasłony na włosy i szyję, podczas pracy na pokładzie samolotów narodowego przewoźnika Egypt Air. To pierwszy raz od utworzenia firmy w 1932 roku.

Izraelska armia ostrzelała terytorium Syrii, po tym jak pocisk spadł na kontrolowane przez Izrael tereny wzgórz Golan. Izraelczycy poinformowali, iż "oddali kilka strzałów" w kierunku syryjski żołnierzy, jako "ostrzeżenie". - Tego rodzaju incydenty nie będą tolerowanie i będziemy na nie reagować z całą surowością - oznajmiło izraelskie wojsko.

Zaledwie trzy procent greckich respondentów wierzy rodzimym politykom. Ponad dwie trzecie spodziewa się, że w najbliższych latach sytuacja w kraju jeszcze się pogorszy - wynika z sondażu ośrodka Kapa Research. Dalej rośnie też poparcie dla opozycji, a słabnie dla rządzącej koalicji.

Wynik październikowych wyborów parlamentarnych na Litwie w okręgu wielomandatowym został zatwierdzony przez Główną Komisję Wyborczą (GKW) zgodnie z prawem - orzekł w sobotę Sąd Konstytucyjny.

Pięciu Palestyńczyków zginęło i około 20 zostało rannych po izraelskim ostrzale. Obrażenia odniosło także czterech izraelskich żołnierzy.

Dyrektor generalny BBC, George Entwistle, w sobotę wieczorem podał się do dymisji. To konsekwencja nadania przez telewizję materiału, niesłusznie oskarżającego znanego polityka o udział aferze pedofilskiej.

Cztery dni po wyborach prezydenckich w USA prezydent Barack Obama ostatecznie uzyskał potwierdzenie, że swojego rywala - Mitta Romneya pokonał także na Florydzie. Tym samym demokrata zapewnił sobie reelekcję uzyskując 332 głosy elektorskie. Republikanin nazbierał ich 206.