Afera podsłuchowa to nie tylko imperium Murdocha

Afera podsłuchowa koncentrująca się dotychczas na tabloidzie "News of the World" ("NotW") rozszerza się na inną grupę prasową - Mirror Group of Newspapers. W czwartek w ramach policyjnej operacji Weeting aresztowano czworo związanych z nią dziennikarzy.

Kobieta po pięciu przeszczepach urodziła zdrowie dziecko

Kobieta, której przeszczepiono w 2007 roku wątrobę, trzustkę, żołądek oraz jelito cienkie i grube urodziła zdrowe dziecko, co - jak podaje w czwartek agencja Associated Press - jest pierwszym przypadkiem udanego porodu u pacjentki po tak wielu przeszczepach.

Tusk o budżecie: Wszyscy wiemy, że będzie happy end

- Wszyscy wiemy, że będzie happy end, przez co rozumiem zaaprobowanie budżetu UE na lata 2014-2020 przez Parlament Europejski - powiedział Donald Tusk w czwartek w Brukseli, jeszcze przed szczytem UE. Szef PE studzi jednak optymizm szefa polskiego rządu. - Jeśli Polska i premier Donald Tusk chcą przyjęcia przez Parlament Europejski nowego budżetu UE, to niech pomogą w wypracowaniu kompromisu, który uwzględni także warunki europarlamentu - mówił Martin Schulz.

Chiny mają nowego premiera. Wymiana pokoleń dokonana

Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych, czyli chiński parlament, formalnie zatwierdziło w piątek dotychczasowego wicepremiera, 57-letniego Li Keqianga, na premiera Chin. Zmiana nastąpiła też na stanowisku prezydenta. Oznacza to koniec procesu planowej zmiany pokoleniowej na szczytach chińskich władz.

Obama nie zamierza zwalniać izraelskiego szpiega

Prezydent Barack Obama oświadczył na krótko przed wizytą w Izraelu, że postulowane przez izraelskich przywódców zwolnienie izraelskiego szpiega Jonathana Pollarda, przebywającego od 27 lat w amerykańskim więzieniu, nie wchodzi obecnie w grę.

Sąd odrzucił apelację ws. zabójstwa Politkowskiej

Sąd Najwyższy nie uwzględnił w czwartek apelacji od wyroku w sprawie zabójstwa dziennikarki Anny Politkowskiej. Razem z tą decyzją wyrok 11 lat więzienia dla współorganizatora zabójstwa Dmitrija Pawluczenkowa stał się prawomocny - poinformowały rosyjskie media.

Orban: Wątpliwości ws. konstytucji? Przedyskutujmy to

Premier Węgier Viktor Orban bronił przed szczytem UE w Brukseli zmian w konstytucji, które parlament jego kraju zaaprobował w poniedziałek. Przekonywał, że Węgry trzymają się zasad europejskich, a proces zmian ustawy zasadniczej był transparentny.

Franciszek pierwszym papieżem spoza Europy? Bzdura

Papież Franciszek jest pierwszym następcą św. Piotra spoza Europy od 1272 lat. Dotychczas ostatnim biskupem Rzymu nie-Europejczykiem był Syryjczyk Grzegorz III, którego pontyfikat trwał od 731 do 741 r.

Jego bomba miała zabić pięciu Polaków. Afgańczyk złapany

Habib Rahman, Afgańczyk podejrzany o wykonanie bomby, która w 2011 r. zabiła pięciu Polaków, został schwytany przez naszych żołnierzy. Jak poinformował zastępca rzecznika prasowego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych mjr Marek Pietrzak nocna akcja była świetnie przygotowana. - Przy podejrzanym znaleziono kolejny, kompletny ładunek - dodał.

Prezydent Argentyny rozczarowana wyborem papieża. "Pech"

Pierwszą reakcją krytykowanej przez nowego papieża prezydent Argentyny Cristiny Fernandez de Kirchner na jego wybór było rozczarowanie i niezadowolenie - donoszą argentyńskie media. Urzędnicy zgromadzeni wokół głowy państwa w jej gabinecie mieli krzyczeć tuż po ogłoszeniu decyzji kardynałów, że "nie mogli mieć większego pecha".

Chiny chcą zbliżenia z Watykanem. Ale na swoich warunkach

Chiński rząd pogratulował w czwartek papieżowi Franciszkowi wyboru na tron Piotrowy i wyraził nadzieję, że w czasie jego pontyfikatu relacje Pekinu z Watykanem ulegną ociepleniu. Chiny nie utrzymują oficjalnych stosunków ze Stolicą Apostolską od 1951 roku.

Żydzi cieszą się z wyboru papieża. Izrael zaprasza do siebie

Z wyboru nowego papieża Franciszka cieszy się społeczność żydowska w Izraelu i na świecie. Jako arcybiskup Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio budował ciepłe relacje z organizacjami żydowskimi. W czwartek prezydent Izraela zaprosił go, by odwiedził Ziemię Świętą.

Przecieki z konklawe: Scola "w szoku", wpadka z telegramem

Największej grupie purpuratów zależało na tym, by rozbić monopol Kurii Rzymskiej na rządzenie Kościołem, kard. Angelo Scola po pierwszym głosowaniu był "w szoku", a kard. Bertone po trzecim podszedł do Jorge Bergoglio i powiedział, że go popiera - wynika z przecieków z Kaplicy Sykstyńskiej, jakie docierały w trakcie konklawe do redakcji dziennika "La Stampa".