Co najmniej piętnastu policjantów zostało rannych podczas poniedziałkowych starć w Baltimore. Tłum protestujący po pogrzebie czarnoskórego mężczyzny, który zginął w trakcie aresztowania, zaatakował funkcjonariuszy i spalił radiowozy. W mieście ogłoszono godzinę policyjną, a w stanie Maryland wprowadzono stan wyjątkowy. Raport specjalny o sytuacji w Baltimore na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Premier Japonii Shinzo Abe nie będzie obecny na defiladzie w Moskwie 9 maja, upamiętniającej 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej ze względu na napięty harmonogram - poinformował we wtorek rzecznik japońskiego rządu. Na uroczystościach będzie ambasador Japonii w Rosji - dodał rzecznik Yoshihide Suga.

Sąd apelacyjny skazał we wtorek kapitalna południowokoreańskiego promu Sewol, który zatonął w kwietniu ub. r. powodując śmierć 304 osób, na karę dożywotniego więzienia. Jest to wyrok surowszy niż ten, który zapadł w pierwszej instancji.

Rakieta prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX wyniosła w poniedziałek na orbitę okołoziemską pierwszego satelitę Turkmenistanu. Telekomunikacyjny TurkmenAlem52E obsługiwać ma Azję Środkową, Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

Prezydent Barack Obama zadeklarował w poniedziałek pomoc federalną dla władz Baltimore w stłumieniu zamieszek, które wybuchły po pogrzebie Afroamerykanina zmarłego po zatrzymaniu przez policję. Obama poinformował o tym burmistrz Baltimore Stephanie Rawlings-Blake. Raport o sytuacji w Baltimore na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Wielka Brytania czeka na narodziny drugiego dziecka księżnej Catherine i księcia Williama. Tymczasem poród najmłodszego członka królewskiej rodziny opóźnia się. Księżna, mimo, że jest już w 40 tygodniu ciąży, wciąż nie jest w szpitalu, w którym ma urodzić. Spędza za to aktywnie czas. W ostatnim czasie była widziana na zakupach, a także nieoczekiwanie pojawiła się wraz z księciem Georgem w mini zoo w hrabstwie Berkshire w pobliżu swojego rodzinnego Bucklebury.

- Warto byłoby ich po prostu wpuścić, wtedy nie byłoby problemu i nie mielibyśmy do czynienia z takimi sytuacjami - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat o Nocnych Wilkach ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiej Andriejew.

Stany Zjednoczone i Japonia ogłosiły rewizję zasad swego sojuszu wojskowego, aby uwzględnić zwiększenie międzynarodowej militarnej roli, którą jest gotowe odgrywać Tokio, a także wzrost znaczenia Chin. To pierwsza rewizja od 1997 roku.

54-letnia Marleni Olivo wymyśliła oryginalny sposób, by zwrócić na siebie uwagę wenezuelskiego prezydenta: rzuciła w niego owocem mango. Nicolas Maduro nie tylko się nie obraził, ale zdecydował się obdarować kobietę nowym mieszkaniem. O swojej hojności opowiedział w programie telewizyjnym.

Ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko będzie przewieziona z więzienia w Moskwie do szpitala miejskiego z powodu problemów zdrowotnych w wyniku głodówki - poinformował w poniedziałek adwokat Sawczenko, Mark Fejgin. Według obrońcy nastąpi to we wtorek.