Programy

Odmieniony Sulejów i tor saneczkowy

Programy

"Polska na weekend/360" - część I
tvn24Polska na weekend 360

Sulejów i jego okolice to kolejne miejsce, do którego zapraszają Aleksandra Janiec i Jakub Porada. Wszystko w ramach programu "Polska na weekend/360" w TVN24.

Sulejów - oddalony o kwadrans drogi od Piotrkowa Trybunalskiego - niewątpliwie przeżywa swoją turystyczną drugą młodość.

To niegdyś ulubione miejsce wypoczynku partyjnych prominentów głównie z Katowic zmieniło się nie do poznania. Powstały gustowne hotele i pensjonaty. Cisza, przepiękny zalew i brak tłumów zagwarantują udany wypoczynek.

Za dwuosobowy pokój w hotelu Podklasztorze zapłacimy około 250 zł, wyczarterowanie jachtu typu Sasanka zapłacimy w sezonie około 200 zł. Weekendowy kurs żeglarski to wydatek 780 zł.

"Polska na weekend/360" - część II
"Polska na weekend/360" - część IItvn24

W trakcie weekendu w Sulejowie warto odwiedzić Piotrków Trybunalski. Kiedy już zwiedzimy piotrkowskie zabytki dobrym pomysłem będzie obiad w jednej z okolicznych restauracji. Proponujemy "Karuzelę smaków", gdzie serwują np. makrelę w niecodziennej odsłonie – pieczoną, z dodatkiem sosu pomidorowego z oliwkami, kaparami i bazylią. Cena dania to 31 zł.

"Polska na weekend/360" - część III
"Polska na weekend/360" - część IIItvn24

Po obiedzie świetnym pomysłem będzie wycieczka do ośrodka sportu i rekreacji Góra Kamieńsk. To jedynie 15 km drogi. Latem największą atrakcję stanowi jedyny w tej części kraju tor saneczkowy - 5 zł. Dodatkowo mini-park rozrywki, zjeżdżalnia dmuchana dla maluchów i ścianka wspinaczkowa - 10 zł.

Zbocza Góry Kamieńsk to również trasy rowerowe. Zaletą tras na Górze Kamieńsk jest to, że aby móc nimi zjechać, nie trzeba najpierw piąć się w górę, ponieważ można skorzystać wraz z rowerem z wyciągu krzesełkowego 6 zł.

"Polska na weekend/360" - część IV
"Polska na weekend/360" - część IVtvn24

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości