- Oficjalnie powinien ogłosić tę decyzję już wkrótce - przyznał rzecznik prasowy czeskiej federacji piłkarskiej Jaroslav Kolar.Barosz był najlepszym strzelcem Euro 2004 w Portugalii, gdzie pięciokrotnie trafił do siatki rywali. Na Euro 2012 spisywał się mizernie. Przez 329 minut nie zdobył ani jednego gola.
Najsłabszy na Euro
W ostatnich tygodniach spadła na niego lawina krytyki. Dostało mu się zwłaszcza po przegranej Czechów z Rosją 1:4. Snajper Galatasaray Stambuł tylko bezradnie snuł się po boisku. Zdaniem czeskich mediów, był najgorszym piłkarzem reprezentacji Michala Bilka na Euro 2012.
30-latek ma za sobą występy w pierwszoligowym Baniku Ostrawa, klubach brytyjskiej Premier League - Liverpool, Aston Villa i Portsmouth oraz we francuskiej Ligue 1 - w Olympique Lyon. W "Galacie" występuje od 2008 roku.
W reprezentacyjnej koszulce rozegrał 93 spotkania, w których strzelił 41 goli.
Autor: twis / Źródło: PAP