TVN24 | Poznań

Pięcioro dzieci w szpitalu po zderzeniu busa z autem pilotującym wojskową kolumnę

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24, PAP
Wypadek na S3. Bus zderzył się z autem TVN24
wideo 2/6
TVN24Wypadek na S3. Bus zderzył się z autem

Osiem osób podróżowało busem, który na trasie Zielona Góra - Nowa Sól zderzył się z autem pilotującym wojskową kolumnę. Poszkodowanych jest pięcioro dzieci, które jechały na obóz kolarski w góry.

Zderzenie busa z autem osobowym na trasie S3 między Zieloną Górą a Nową Solą. Do zdarzenia doszło około godziny 11.11 w pobliżu miejscowości Sucha. - Bus, którym podróżowało siedmioro dzieci wraz z kierowcą, zderzył się z autem osobowym, które znajdowało się na pasie awaryjnym. Spośród pasażerów busa pięć osób wymagało hospitalizacji, cztery przewieziono karetką. 12-latkę, która odniosła najpoważniejsze obrażenia, zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Kierowcy busa nic się nie stało. Wiadomo też, że mężczyzna jest trzeźwy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Bus zahaczył o auto stojące na pasie awaryjnymNews Lubuski

W chwili zdarzenia w aucie, które stało na pasie awaryjnym, nikogo nie było. - Drugi uczestnik wypadku to pojazd wojskowy zabezpieczający kolumnę transportującą czołg. Cała kolumna stała na poboczu i była zabezpieczona. Mieli włączoną sygnalizację świetlną, więc na pewno byli widoczni - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

W zdarzeniu ucierpiało pięć osóbTVN24

Utrudnienia

Dzieci, które podróżowały busem, jechały na obóz kolarski w góry. Osoby, które nie odniosły obrażeń, trafiły pod opiekę policji do momentu, w którym odbiorą je rodzice.

Na miejscu pracują policjanci ustalający dokładny przebieg wypadku. Objazd został zorganizowany tzw. starą trójką - między węzłami S3 Zielona Góra-Południe a Niedoradz, można też na niego zjechać z S3 na stacji Orlen za węzłem Zielona Góra-Południe.

Według służb drogowych utrudnienia w ruchu mogą potrwać około trzech godzin. O godzinie 14.40 puszczono ruch jednym pasem, ale kierowcy wciąż muszą się liczyć z utrudnieniami.

Google Maps

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: News Lubuski