Nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał w motocyklistę. Kolizja w oku kamery

Autor:
FC
Źródło:
TVN24.pl
Zielona Góra, Wojska Polskiego. Zderzenie motocyklisty z autem
Zielona Góra, Wojska Polskiego. Zderzenie motocyklisty z autemKMP Zielona Góra
wideo 2/5
135-201682

Kierujący autem nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. W efekcie uderzył w niego, a ten wylądował na ulicy. Wszystko nagrała kamera monitoringu miejskiego. Kolizja, do której doszło w Zielonej Górze (woj. lubuskie), zakończyła się na potłuczeniach motocyklisty i mandacie dla kierowcy samochodu.

W środę przed godziną 13 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Reja w Zielonej Górze doszło do potrącenia motocyklisty.

- Kierujący osobowym oplem, skręcając w ulicę Reja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zderzenia - podaje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Kolizja w oku kamery i mandat dla kierowcy

Jak podkreśla, przebieg zdarzenia nie budził żadnych wątpliwości, bo zostało ono zarejestrowane przez miejskie kamery monitorujące. Jak przyznaje policjantka, motocyklista może mówić o sporym szczęściu. Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Trafił do szpitala na badania i szybko go opuścił.

Nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał w motocyklistęKMP Zielona Góra

- 76-letni kierujący oplem został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych - informuje Stanisławska.

Zielonogórska policja po tym zdarzeniu apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

- Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu. O szczególną ostrożność prosimy także niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, motocyklistów czy użytkowników hulajnóg. Bądźmy czujni i nawet gdy znajdujemy się na przejściu czy przejeździe, zawsze sprawdzajmy, czy możemy bezpiecznie dostać się na drugą stronę - podkreśla Stanisławska.

Nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał w motocyklistęlubuska policja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Zielona Góra

Pozostałe wiadomości