Wielkopolska zyskała nową miejscowość

Pola Lednickie nie będą miały ani jednego stałego mieszkańca
Pola Lednickie nie będą miały ani jednego stałego mieszkańca
Źródło zdj. gł.: TVN24 Poznań
Na mapie Polski pojawiła się nowa miejscowość – Pola Lednickie. Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych pozytywnie rozpatrzyła przesłany przez wojewodę wielkopolskiego wniosek o ustalenie urzędowej nazwy miejscowości.

Wniosek złożyła Rada Gminy Kiszkowo, do której z inicjatywą ustalenia nazwy miejscowości „Pola Lednickie" wystąpiło Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów oraz poznańskie Stowarzyszenie Lednica 2000.

Teraz już oficjalnie

Zgodnie z opinią wojewody, oficjalne ustalenie nazwy „Pola Lednickie” właściwie identyfikować będzie wskazany we wniosku teren, czyli miejsce pielgrzymek i religijnego kultu - tłumaczy Tomasz Stude, rzecznik wojewódy wielkopolskiego.

Miejscowość bez mieszkańców

Niezamieszkały obszar, należący do Klasztoru Ojców Dominikanów w Poznaniu, Domu Zakonnego Ojców Dominikanów w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Lednica 2000, na którym znajduje się Brama III Tysiąclecia w kształcie Ryby obejmuje działki położone we wsi Imiołki.

- Nowopowstała miejscowość będzie położona na obszarze obrębu ewidencyjnego Imiołki - informuje Stube.

Autor: kk//kv / Źródło: TVN24 Poznań,

Czytaj także: