TVN24 | Poznań

Pokłócił się ze szwagrem o pieniądze, wyciągnął nóż. 43-latek usłyszał zarzut zabójstwa

TVN24 | Poznań

Autor:
aa\kwoj
Źródło:
PAP/TVN24
Śmiertelnie ugodził nożem swojego szwagra. Zatrzymany po policyjnej obławie
Śmiertelnie ugodził nożem swojego szwagra. Zatrzymany po policyjnej obławieWielkopolska Policja
wideo 2/2
Wielkopolska PolicjaŚmiertelnie ugodził nożem swojego szwagra. Zatrzymany po policyjnej obławie

43-latek z Wągrowca (woj. wielkopolskie) usłyszał zarzut zabójstwa szwagra. Przyznał się do winy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- Tomasz M. usłyszał zabójstwa z artykułu 148 Kodeksu karnego, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia przed prokuratorem – powiedział Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura złożyła jeszcze w piątek wniosek o tymczasowe aresztowanie M. Sąd przychylił się do niego.

Kłótnia i zabójstwo

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek w Wągrowcu (Wielkopolskie). Według ustaleń prokuratury, między mężczyznami wywiązała się kłótnia na tle rozliczeń finansowych.

- Kłótnia ta doprowadziła do tego, że podejrzany wyszedł w trakcie rozmowy do kuchni, wyciągnął z szuflady nóż i ugodził pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Pomimo pomocy wezwanej przez obecną na miejscu córkę i żonę ofiary, mężczyzny nie udało się uratować – tłumaczył Wawrzyniak.

Po zdarzeniu Tomasz M. był poszukiwany. W obławie brało udział około 100 policjantów z Wągrowca i Poznania. Mężczyznę udało się zatrzymać po kilku godzinach. Podejrzany w chwili zatrzymania nie stawiał oporu. Według przeprowadzonych badań miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Jak podał prokurator, Tomasz M. był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i za przestępstwo w ruchu drogowym; prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Autor:aa\kwoj

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań

Pozostałe wiadomości