Ruszyły zapisy na Poznański Półmaraton

W tym roku organizatorzy znowu spodziewają się rekordowej ilości zgłoszeń
W tym roku organizatorzy znowu spodziewają się rekordowej ilości zgłoszeń
Źródło zdj. gł.: halfmaraton.poznan.pl
Rozpoczęto zapisy na 6. Poznań Półmaraton. Każdy, kto chce wziąć w nim udział, musi zarejestrować się na stronie internetowej imprezy. Bieg odbędzie się 7 kwietnia.

Najlepszych biegaczy czekają nagrody pieniężne. Dostaną je trzy pierwsze osoby z każdej kategorii.

Nie tylko biegiem

Poza biegaczami, tę samą trasę będą też mogli pokonać rolkarze i ludzie na wózkach inwalidzkich.

Przed imprezą, 5 i 6 kwietnia odbędą się w poznańskiej Arenie targi sprzętu sportowego.

Coraz popularniejszy

Pomysł organizacji półmaratonu pojawił się pod koniec 2007 roku, a już wiosną 2008 roku odbyła się pierwsza jego edycja, w której na mecie zameldowało się 1037 biegaczy. Dziś to drugi co do wielkości półmaraton w Polsce i z roku na rok biegaczy jest coraz więcej. W zeszłym było ich na starcie ponad 4600.

- W tym roku również możemy spodziewać się poprawy wyniku, wnioskując z szybkości zapisów, idziemy na rekord - mówi Monika Prendke, rzeczniczka prasowa imprezy.

Opłata startowa wynosi 60 zł brutto, a zapisywać można się do 2 kwietnia 2012 r.

Autor: kk/b / Źródło: TVN24 Poznań

Czytaj także: