Poznań

Poznańskie rogale kupisz w internecie

Poznań

Miasto PoznańRogal świętomarciński tradycyjnie przygotowywany jest na 11 listopada

Kilka tysięcy świeżych i pachnących rogali świętomarcińskich dostępnych jest dla wszystkich użytkowników sieci. Właśnie ruszyła druga edycja akcji alleRogal.

W 2011 roku Poznań sprzedał w internecie sześć tysięcy rogali. Słodkości z Wielkopolski trafiły nie tylko do innych polskich miast, ale i m.in. do Anglii, Niemiec, a nawet odległej Australii. Najwięcej rogali kupili mieszkańcy województwa mazowieckiego i śląskiego.

– Poprzez akcję chcemy pokazać, że promowanie lokalnych wyrobów i tradycji przynosi korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i miastu. Dzięki akcji po raz kolejny udowadniamy, że podmioty komercyjne i publiczne mogą współpracować i osiągać wspólne cele – mówi Łukasz Goździor, dyrektor biura promocji Poznania.

Tradycja na imieniny ulicy

11 listopada poznaniacy tradycyjnie celebrować będą imieniny ulicy Święty Marcin. Z tej okazji w stolicy Wielkopolski od wieków wypiekane są Rogale świętomarcińskie, które mają przynieść bogactwo i szczęście. Cukiernicy szacują, że podobnie jak w ubiegłych latach, poznaniacy zjedzą około 600 ton przysmaku z białym makiem

- Rogale posiadają Certyfikat Produktu Regionalnego Unii Europejskiej, dlatego mogą być wypiekane tylko w Poznaniu i okolicach. Tym co mamy najlepsze w stolicy Wielkopolski chcemy podzielić się z innymi, stąd pomysł na akcję alleRogal, dzięki której ludzie w całej Polsce oraz za granicą będą mogli skosztować świeżych, poznańskich rogali – mówi Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Rogale świętomarcińskie już można zamawiać za pośrednictwem strony www.rogale.allegro.pl. Akcja potrwa do 29 listopada.

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Poznań

Pozostałe wiadomości