Osunął się strop w nowo oddanym budynku. 25 osób ewakuowanych

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24/ostrow24.tv/PAP
Strop osunął się w bloku w Ostrowie Wielkopolskim
Strop osunął się w bloku w Ostrowie Wielkopolskimostrow24.tv
wideo 2/6
ostrow24.tvStrop obsunął się w bloku w Ostrowie Wielkopolskim

Lokalne media w Ostrowie Wielkopolskim informują, że w jednym z bloków oddanych do użytku w ubiegłym roku osunął się strop. Konieczna była ewakuacja 25 osób. Na miejscu jest nadzór budowlany.

Jak informuje ostrow24.tv, w bloku przy ulicy Klasztornej 20 w Ostrowie Wielkopolskim osunął się strop pomiędzy piwnicą i parterem. Strażacy ewakuowali 25 osób, w tym osobę niepełnosprawną.

Blok oddano do użytku w lipcu 2022 roku.

Skargi mieszkańców

Jak ustaliło TVN24, są to bloki wybudowane w ramach projektu "Dla systematycznych", który działa od 2008 roku. Mieszkańcy płacą raty i czynsz, a po określonym przez siebie w umowie czasie mogą wykupić mieszkania na własność. Mieszkańcy już wcześniej skarżyli się na stan techniczny budynków: rdzewiejące rury, odpadający tynk, zalewane piwnice, szwankujące oświetlenie.

W związku ze skargami jeden z radnych wystosował ostatnio pytanie do prezydent miasta. W odpowiedzi urzędnicy wskazują, że budynki są na gwarancji, a naprawy są prowadzone przez wykonawcę.

W oczekiwaniu na decyzję

Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Anna Woźnica z biura prasowego ostrowskiego ratusza, "w jednym z mieszkań nad częścią niepodpiwniczoną usiadła posadzka, w wyniku tego ścianka działowa pękła i odsklepiła się od stropu" – wyjaśniła.

Przekazała, że zamieszkujące lokal osoby niepełnosprawne zostały przetransportowane do hotelu, mają zapewniony pobyt do momentu, kiedy będą mogły wrócić do budynku. – Czekamy na decyzję inspektora nadzoru budowlanego, czy pozwoli pozostałym mieszkańcom wejść do bloku, czy również im trzeba będzie zapewnić nocleg – powiedziała Woźnica.

Jak poinformował nas w niedzielę przed 14 Andrzej Baraniak, sekretarz miasta Ostrowa Wielkopolskiego, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego mieszkańcy 14 z 16 mieszkań mogą wrócić do lokali. Wyłączone z użytku zostało mieszkanie z parteru, w którym doszło do pęknięcia oraz prewencyjnie wyłączono mieszkanie obok, w którym nikt nie mieszkał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24/ostrow24.tv/PAP

Źródło zdjęcia głównego: ostrow24.tv

Pozostałe wiadomości