Na łące leżał pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
TVN24, PAP
Na łące w pobliżu Gniezna znaleziono pociskKPP Gniezno
wideo 2/5
KPP GnieznoNa łące w pobliżu Gniezna znaleziono pocisk

W okolicy Gniezna (woj. wielkopolskie) znaleziono pocisk artyleryjski. Policjanci zabezpieczyli teren, a wojskowi saperzy usunęli "pamiątkę" z czasów II wojny światowej.

Gnieźnieńscy policjanci interweniowali w sobotę w związku z nietypowym znaleziskiem. Z informacji, które otrzymał dyżurny komendy, wynikało, że na łące odnaleziono niewybuch. W niedalekiej odległości od wskazanego miejsca, w czasach II wojny światowej znajdowała się – jak zaznaczyła policja - rampa przeładunkowa III Rzeszy na front wschodni.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Jak podaje policja, znaleziono pocisk o kalibrze 150 mmKPP Gniezno

"Skierowani na miejsce policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko–pirotechnicznym potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej, odłamkowo–burzący, kaliber 150 mm" – podała gnieźnieńska policja. Funkcjonariusze zaznaczyli, że to największy jak dotąd pocisk znaleziony na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Pocisk udało się usunąć bez ewakuacji ludziKPP Gniezno

"Nie było konieczności ewakuacji ludzi z uwagi na fakt, że miejsce jest w bezpiecznej odległości od zabudowań. Teren został zabezpieczony przez gnieźnieńskich policjantów do dzisiejszego poranka, kiedy to "pamiątka z wojny" została zabrana przez saperów na poligon celem zneutralizowania" – podano. Funkcjonariusze zaapelowali do mieszkańców, by w przypadku natrafienia na tego typu obiekty nie dotykać ich i nie przenosić. Jeśli to możliwe, należy miejsce oznaczyć i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Pocisk zostanie zdetonowany na poligonieKPP Gniezno

Autor:aa

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Gniezno