Posłowie PiS zwolnieni z grudniowej składki partyjnej

TVN24

Aktualizacja:
Posłowie PiS zwolnieni z grudniowej składki partyjnejtvn24
wideo 2/3

Posłowie PiS nie muszą w grudniu wpłacać 500 złotych składki na partię - taką decyzję - według ustaleń Radia Zet - podjął prezes Jarosław Kaczyński. Strukturom okręgowym partii miał obiecać, że mogą zgłosić lokalne poprawki do drugiego czytania projektu budżetu.

Według informacji Radia Zet na ostatnim posiedzeniu klubu PiS posłowie zaczęli pytać, jak długo zwolnienie z opłacania składek będzie trwało. Władze musiały prostować, że chodzi tylko o jeden miesiąc.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński - jak podaje Radio Zet - miał obiecać także, że każdy z 40 okręgów partii będzie mógł zgłosić do projektu budżetu lokalne poprawki na 5 mln złotych. Łącznie to 200 mln zł.

Według nieoficjalnych informacji Radia Zet, członkowie PiS będący najniżej w strukturze są przeciwni zmianom w rządzie.

Spotkanie ws. rekonstrukcji rządu

Według doniesień medialnych Mateusz Morawiecki ma zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera. Rzecznik PiS Beata Mazurek mówiła w ostatnich dniach, że nie jest tajemnicą, że taka kandydatura się pojawiła. W czwartek o godz. 18 zbierze się Komitet Polityczny PiS, którego tematem ma być rekonstrukcja rządu. Następnie - o godz. 20 - w siedzibie PiS obradować będzie klub Prawa i Sprawiedliwości. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował w czwartek, że tego dnia zapadnie decyzja, czy będzie zmiana premiera.

Autor: js/mtom / Źródło: Radio Zet, PAP