TVN24 | Pomorze

Tylko w niedzielę utonęło dziewięć osób. RCB przypomina o bezpieczeństwie nad wodą

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24/PAP
Służby apelują o rozwagę nad wodą
Służby apelują o rozwagę nad wodąTVN24
wideo 2/9
TVN24Służby apelują o rozwagę nad wodą

W niedzielę utonęło w Polsce dziewięć osób - poinformowało w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od czerwca - na terenie całego kraju - utonęło 89 osób. Dlatego RCB po raz kolejny przypomina, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało tragiczne dane w poniedziałek. Dziewięć osób utonęło w niedzielę na terenie województw: lubuskiego (w miejscowościach Sława i Rozłogi); mazowieckiego (w miejscowościach Zielonka i Nieporęt); dolnośląskiego (w Kawicach); podlaskiego (Siemiatycze oraz Kumiała); wielkopolskiego (Cichowo) i warmińsko-mazurskiego (Pasłęk).

Jak podaje Komenda Główna Policji, od czerwca utonęło łącznie 89 osób, a od pierwszego kwietnia 157 osób.

Bezpieczeństwo nad wodą

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym. RCB przestrzega również, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości