Prawie 59 kilogramów marihuany w wielkiej lodówce

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Marihuana ukryta była w urządzeniu chłodniczym
Marihuana ukryta była w urządzeniu chłodniczymMOSG
wideo 2/9
MOSGMarihuana ukryta była w urządzeniu chłodniczym

Na jednej z posesji w pobliżu Trójmiasta funkcjonariusze Straży Granicznej odkryli 59 kilogramów marihuany przemyconej do Polski w ogromnym urządzeniu chłodniczym. W sprawie zatrzymano już dwóch mężczyzn.

Jak ustalili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej, do Polski z Hiszpanii mogły zostać przemycone duże ilości narkotyków. Miały one zostać ukryte na terenie hal magazynowych w okolicy Trójmiasta.

- Przeprowadzone siódmego sierpnia z udziałem psa przeszukanie posesji potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy – relacjonuje kmdr ppor. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Czworonóg doprowadził Strażników do ogromnego urządzenia chłodniczego owiniętego folią.

Narkotyki mają być warte około 3 milionów złotychMOSG

Zatrzymani w areszcie

- W urządzeniu chłodniczym funkcjonariusze znaleźli 59 worków foliowych z marihuaną. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na prawie trzy miliony złotych. Na miejscu strażnicy graniczni zatrzymali 43-latka z województwa mazowieckiego i 51-letniego mieszkańca województwa pomorskiego – opowiada Juźwiak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli także między innymi sfałszowany dowód osobisty, pieczątki z danymi różnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe i urządzenia do monitorowania przesyłek z narkotykami.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gdańsku sąd orzekł trzymiesięczny areszt wobec obu mężczyzn. Odpowiedzą za przemyt znacznej ilości narkotyków.

Juźwiak nie wyklucza, że w sprawie będą kolejne zatrzymania.

W środku urządzenia było 59 toreb z narkotykiemMOSG

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: MOSG

Pozostałe wiadomości