TVN24 | Pomorze

Służby mogą szukać tonących także w nocy. Nowy dron już musiał zostać użyty

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Sopocki WOPR używa do poszukiwań drona
Sopocki WOPR używa do poszukiwań dronatvn24
wideo 2/7
tvn24Sopocki WOPR używa do poszukiwań drona

Dron wyposażony w kamerę termowizyjną jest na wyposażeniu ratowników wodnych. Dzięki niemu mogą skutecznie kontynuować poszukiwania także w nocy. Sprzęt okazał się użyteczny już w miniony weekend.

Jak informuje sopockie WOPR, w ubiegły weekend po godz. 3 w nocy z piątku na sobotę wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wszedł do wody i zniknął z oczu znajomym. Grupa interwencyjna ratowników wodnych rozpoczęła poszukiwania.

Użyła w tym celu także nowego nabytku – drona. - Pozwala on na znacznie szybsze przeszukanie kąpieliska. Ma tę podstawową przewagę nad nami, że jest wysoko i dzięki temu obejmuje większy teren. Poza tym porusza się szybciej – opowiada Maciej Dziubich z sopockiego WOPR.

Dron wyposażony jest w kamerę termowizyjnąMaciej Dziubich

Pora dnia bez znaczenia

Dron ma dwie kamery – jedna z nich jest termowizyjna. Wyposażony jest również w reflektor LED oraz głośnik do przekazywania komunikatów. Lata na dużej wysokości i potrafi błyskawicznie - bez względu na porę dnia - sprawdzić duży teren w poszukiwaniu tonącej osoby.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Poszukiwania mężczyzny w miniony weekend zakończyły się pozytywnie, bo przed godz. 4 został znaleziony w swoim miejscu zamieszkania przez policjantów. Okazało się, że wyszedł z wody w innym miejscu i udał się do domu.

Test bojowy

Tym razem dron jeszcze nikomu życia nie uratował, ale przynajmniej ratownicy mogli przetestować jego możliwości. - Przeszedł test bojowy. Sprawdził się – uważa Dziubich.

Dron został zakupiony tydzień temu w ramach projektu innowacyjnego "Wsparcie ratownictwa wodnego przez drony" realizowanego w ramach projektu grantowego "TransferHub - inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia".

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Dziubich

Raporty:
Pozostałe wiadomości