TVN24 | Pomorze

Kilkunastu uczniów źle się poczuło w szkole. Dzieci ewakuowano

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Uczniowie źle się poczuli, dzieci ewakuowano
Uczniowie źle się poczuli, dzieci ewakuowanoTVN24
wideo 2/6
TVN24Uczniowie źle się poczuli, dzieci ewakuowano

Służby dostały zgłoszenie o tym, że kilkunastu uczniów źle się poczuło podczas apelu w szkole podstawowej w Sadlinkach (Pomorskie). Pięciorgu uczniom udzielono pomocy medycznej. Dzieci zostały ewakuowane. Początkowo pojawiły się informacje o ulatniającym się gazie. Jednak straż pożarna przekazuje, że szkoła nie jest podłączona do instalacji gazowej.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Straż pożarna dostała zgłoszenie około godziny 10, że po apelu w szkole podstawowej w Sadlinkach 16 dzieci zgłosiło osłabienie. Pięcioro źle się poczuło i udzielono im pomocy medycznej.

- Prowadzimy nadal działania ratownicze. Trudno nam powiedzieć o przyczynie tego zdarzenia - mówi kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Ewakuacja szkoły w Sadlinkach Kontakt 24

Ewakuowano uczniów

Początkowo pojawiła się informacja o ulatniającym się w szkole gazie. - Chciałbym zdementować informację o gazie, gdyż szkoła nie jest podłączona do instalacji gazu ziemnego, nie posiada też butli z gazem. Wszystko jest zasilane prądem, a szkoła jest ogrzewana olejem opałowym - wyjaśnia strażak.

Dzieci zostały ewakuowane ze szkoły. Policja razem ze strażą pożarną wyjaśniają, co było powodem tego, że dzieci źle się poczuły.

Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Ewakuacja w szkole w Sadlinkach
Ewakuacja w szkole w Sadlinkach21.10| Straż pożarna dostała zgłoszenie o ulatniającym się gazie w szkole podstawowej w Sadlinkach (Pomorskie). Podczas apelu kilkunastu uczniów źle się poczuło, pięciorgu udzielono pomocy medycznej. Dzieci zostały ewakuowane. Kontakt 24

Autor:MAK/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: POWIATOWA PSP W KWIDZYNIE.

Pozostałe wiadomości