Nowy most przez rzekę Nogat

StrabagNowy most w Malborku już przejezdny

Kierowcy mogą już korzystać z nowego mostu przez rzekę Nogat w Malborku. Teraz drogowcy zamkną i wyremontują starą przeprawę. Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć do czerwca 2017 r.

Drogowcy właśnie zakończyli pierwszy etap najważniejszej od lat inwestycji infrastrukturalnej w Malborku. Chodzi o wyczekiwany nowy most przez Nogat, który ma rozładować korki przed wjazdem do miasta oraz poprawić bezpieczeństwo.

Most już dla kierowców

Na nowej przeprawie wyznaczono dwa pasy ruchu, chodnik oraz ścieżkę rowerową. Most liczy 179 metrów i składa się z 5 przęseł.

- Dzisiaj o godz. 16.00 nowy most został już oddany kierowcom do użytku. W tym samym czasie został zamknięty stary most. Wymaga on już modernizacji oraz zbudowania nowych dojazdów z dróg krajowych. Remont może potrwać kilka miesięcy - tłumaczy Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

Ponadto przebudowano również drogę krajową nr 22. Chodzi o dwukilometrowy odcinek od ul. Tczewskiej do Placu Słowiańskiego .

Inwestycja za 70 mln zł

Ale to jeszcze nie koniec prac budowlanych w Malborku. Drogowcy muszą jeszcze zbudować drogi dojazdowe z dróg krajowych nr 22 i 55 oraz przebudować niektóre skrzyżowania. Wszystkie prace zakończą się w czerwcu 2017 r.

Cała inwestycja opiewa na 70 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Prace nadzorują Zakłady Budownictwa Mostowego.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Strabag

Pozostałe wiadomości