TVN24 | Pomorze

Motorowerem wjechał w witrynę sklepową i uciekł

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK,
ok
Źródło:
TVN24
Motorowerzysta wjechał w witrynę sklepowąRafał/Kontakt24
wideo 2/4
Rafał/Kontakt24Motocyklista wjechał w witrynę sklepową

Policjanci zatrzymali 33-letniego motorowerzystę, który wjechał w witrynę sklepową w Grudziądzu. Mężczyzna był poszukiwany od poniedziałku. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wcześniej ukradł motorower.

Wszystko działo się w poniedziałek po godzinie 16. Nagranie ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Na filmie widać, jak motorowerzysta wjeżdża w sklep. Jak informuje policja, kierujący poruszał się ulicą Kwiatową w kierunku ulicy Toruńskiej.

- Nie wyhamował przed tym skrzyżowaniem z tą ulicą i wjechał przez otwarte drzwi do wnętrza jednego ze sklepów. Tam w tym sklepie przewrócił się, porzucił motorower i oddalił się z miejsca - mówi podkom. Robert Szablewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Dodaje, że w środku nie było klientów, żadna z ekspedientek nie odniosła również obrażeń.

Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego we wtorek rano. - Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Grudziądza, dobrze znany grudziądzkim stróżom prawa, wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa przeciwko mieniu oraz liczne wykroczenia - mówi Szablewski.

Dodaje, że w trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł motorower, którym wjechał do sklepu.

- Sprawa idzie dwutorowo. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kradzieży tego motoroweru, za które grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - tłumaczy policjant.

Motocyklista po zdarzeniu uciekł Roman Warsiński/ grudziadz.naszemiasto.pl

"Mógł zrobić komuś krzywdę"

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Sytuację zarejestrowała kamera monitoringu w mieszkaniu pana Rafała, który o tym, co się stało, dowiedział się od świadków.

- Dlatego sprawdziłem monitoring. To był środek dnia, wczesna godzina, nie brakowało wiele, żeby motocyklista zrobił komuś krzywdę. Równie dobrze mógł wjechać pod tramwaj, to były minuty - komentuje mężczyzna.

Jak mówi pan Rafał, 30 sierpnia w tym samym miejscu motocyklista uszkodził dwa samochody. Podejrzewa, że może to być ta sama osoba.

Podkom. Robert Szablewski przekazał jednak, że na tym etapie policja nie łączy tych zdarzeń ze sobą. Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności uszkodzenia samochodów 30 sierpnia.

Motocyklista wjechał w zaparkowane samochody w Grudziądzu8.09| Policjanci szukają motocyklisty, który wjechał w witrynę sklepową w Grudziądzu. - Nie brakowało wiele, żeby zrobił komuś krzywdę - komentuje pan Rafał, który nagrał zdarzenie. Rafał/ Kontakt 24

Autor:MAK, ok

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Rafał/ Kontakt 24