TVN24 | Pomorze

Amerykański śmigłowiec wylądował przed szpitalem w Drawsku Pomorskim

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Black Hawk wylądował przed szpitalem w Drawsku Pomorskim
Black Hawk wylądował przed szpitalem w Drawsku Pomorskim drawskopomorskie.com
wideo 2/7
drawskopomorskie.comBlack Hawk wylądował przed szpitalem w Drawsku Pomorskim

Lądowanie śmigłowca Black Hawk przed szpitalem w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) to element przygotowania do ćwiczeń Defender Europe 20 Plus.

Śmigłowiec wylądował w piątek około godziny 13. Amerykańscy żołnierze chcieli przetestować możliwość ewakuacji rannego z poligonu do właśnie tego szpitala - m.in. takie ćwiczenie zaplanowane jest w związku ze zbliżającym się Defender Europe 20 Plus na poligonie w Drawsku Pomorskim. Po wylądowaniu Amerykanie odwiedzili Szpitalny Oddział Ratunkowy drawskiego szpitala.

Black Hawk wylądował przed szpitalem w Drawsku Pomorskimdrawskopomorskie.com

Polsko-amerykańskie ćwiczenia

Od 5 do 19 czerwca na poligonie w Drawsku Pomorskim odbędą się polsko-amerykańskie ćwiczenia Defender Europe 20 Plus. Łącznie w ćwiczeniach weźmie udział około 6 tysięcy żołnierzy, 100 czołgów i ponad 230 wozów bojowych. Ze strony amerykańskiej ćwiczyć będzie około 4 tysięcy żołnierzy z Wysuniętego Dowództwa 1. Dywizji Kawalerii, z 2. Brygadowej Grupy Bojowej, z 3. Dywizji Piechoty oraz z 3. Brygady Lotnictwa Bojowego. Będą oni ćwiczyli z żołnierzami Wojska Polskiego z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa oraz 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii.

Testy przed głównymi ćwiczeniami Defender Europe 20 Plus drawskopomorskie.com

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: drawskopomorskie.com

Pozostałe wiadomości