72-letni Niemiec zmarł w Polsce. "Pobrano próbki na obecność koronawirusa". 11 osób na kwarantannie

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
22 potwierdzone przypadki koronawirusa w PolsceTVN24
wideo 2/8
TVN2422 potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce

72-letni obywatel Niemiec zmarł w Bochlinie (Kujawsko-Pomorskie). Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody poinformował, że wszystko wskazuje najprawdopodobniej na grypę, jednak, żeby nie generować paniki, pobrano próbki na obecność koronawirusa.

Jak przekazał rzecznik wojewody, z wywiadu, który przeprowadziły służby sanitarne, wynika, że "mężczyzna w sile wieku zmarł z powodu grypy".

- Nie zgłosił się do lekarza i umarł w domu. Żeby jednak nie generować paniki, zdecydowano o pobraniu próbek na obecność koronawirusa w jego organizmie - poinformował Mól.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Wyniki najwcześniej w środę po południu

Kwarantanną objętych zostało w sumie 11 osób. Wyników badań można się spodziewać najwcześniej w środę po południu. - Zmarły to 72-letni obywatel Niemiec. Policja uczestniczyła w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, podobnie jak w przypadkach, gdy służby medyczne informują, że zgon mógł nie nastąpić z przyczyn naturalnych. Sprawą zajmują się służby sanitarne. Sekcja zwłok i badania wykażą, co było faktyczną przyczyną zgonu. Policjanci zaangażowani w sprawę pracują normalnie, nie zostali wyłączeni i objęci kwarantanną - powiedziała mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA 

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24