Zderzenie trzech samochodów. Wśród poszkodowanych kobieta w ciąży i troje dzieci

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Zderzenie trzech samochodów. Wśród rannych dzieciTVN24
wideo 2/2
TVN24Zderzenie trzech samochodów. Wśród rannych dzieci

Sześć osób poszkodowanych po zderzeniu samochodów w okolicy miejscowości Błotno (województwo zachodniopomorskie). Wśród poszkodowanych jest kobieta w ciąży i troje dzieci.

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 10. Trzy samochody zderzyły się na drodze wojewódzkiej 106 na wysokości miejscowości Błotno na granicy powiatu kamieńskiego. Jeden z samochodów dachował i wpadł do przydrożnego rowu.

Początkowo służby informowały o ośmiu osobach poszkodowanych. Po godzinie 15 Paulina Targaszewska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przekazała jednak, że w zdarzeniu udział brało dziewięć osób. Sześć trafiło do szpitali - trzy osoby dorosłe, w tym kobieta w ciąży, i troje dzieci.

Dzieci trafiły do szpitali

Dwoje dzieci trafiło do szpitala w szczecińskich Zdrojach. Jak przekazała rzeczniczka placówki, to rodzeństwo w wieku 11 i 14 lat. 11-letni chłopiec ma uraz klatki piersiowej po ucisku pasów, a 14-letnia dziewczyna uraz podudzia.

Jak przekazała z kolei Joanna Woźnicka, rzeczniczka szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, do nich trafiła 8-miesięczna dziewczynka i jej matka. Dziecko zostało przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obie są przytomne i w stanie stabilnym.

Paulina Targaszewska dodała, że do szpitala w Gryficach trafiła 25-latka w ciąży. Nie miała widocznych obrażeń, ale skarżyła się na ból brzucha. Hospitalizacji wymagała również druga z kobiet, która miała powierzchowny uraz klatki piersiowej i 27-letni mężczyzna z raną głowy, która nie zagraża jego życiu.

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Błotno

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24