Amerykański gigant przejmuje trójmiejską "Ivonę"

Pomorze

sxc.hu/hobotonkomputer

Amazon.com przejął trójmiejskiego producenta aplikacji przetwarzających tekst pisany na mowę – poinformowali na swojej stronie założyciele firmy Ivona Software.

- Cieszymy się, że wsparcie Amazon pozwoli nam na dalszy rozwój, innowacje oraz dostarczanie nowych głosów i języków klientom na całym świecie - mówi Łukasz Osowski, Prezes i współzałożyciel firmy Ivona Software. - Od ponad dziesięciu lat nasz zespół koncentruje się na budowie innowacyjnej technologii text-to-speech - dodaje.

Ivona to "naturalność i dokładność"

- Opracowana przez Ivona Software wyjątkowa technologia text-to-speech wyróżnia się naturalnością, dokładnością wymowy oraz łatwością wykorzystania - powiedział Dave Limp, wiceprezes Amazon Kindle, amerykańskiego giganta. - Zespół Ivona podziela naszą pasję do innowacji i koncentrację na potrzebach klienta. Liczymy na dalszy rozwój i dostarczanie świetnych produktów pozwalających na budowę najwyższej klasy rozwiązań głosowych klientom na całym świecie – dodał.

Pomaga niewidomym

Sztandarowym produktem firmy jest syntezator mowy Ivona. Pozwala m.in. na udźwiękawianie: multimediów, serwisów www, urządzeń elektronicznych i mobilnych, aplikacji i systemów informatycznych. Umożliwia łatwiejszą pracę z komputerem, szczególnie osobom niedowidzącym i niewidomym. Ivona działa m.in. na dworcu w Poznaniu.

Firmę w 2001 założyli roku dwaj absolwenci Politechniki Gdańskiej, Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk.

O przejęciu firmy przez Amazon.com poinformowali na swojej stronie założyciele Ivonywww.ivona.com

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu/hoboton