Pomorze

Aleksandrze Dulkiewicz towarzyszy ochrona osobista. Po liście, który otrzymała

Pomorze

Aktualizacja:
Aleksandra Dulkiewicz (wideo archiwalne)
Aleksandra Dulkiewicz (wideo archiwalne)tvn24
wideo 2/6

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz prowadzi postępowanie w sprawie listu, który otrzymała p.o prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Korespondencja zawierała groźby pozbawienia życia wobec pani prezydent i członka jej rodziny - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Po zdarzeniu Dulkiewicz zaczęła towarzyszyć ochrona.

Przesyłka adresowana do Aleksandry Dulkiewicz trafiła do Urzędu Miasta 30 stycznia. W środku był biały proszek i list.

- Substancja została zabezpieczona przez odpowiednie służby. Po przebadaniu okazało się, że była to skrobia - tłumaczy Wawryniuk.

W liście natomiast były groźby skierowane wobec prezydent i członka jej rodziny.

- Prowadzimy postępowanie mające na celu wyjaśnienie, kto skierował tę korespondencję na ręce pani prezydent. Przesyłka została nadana w Warszawie, ale nie była to przesyłka rejestrowana - mówi prokurator.

Pierwsi o sprawie poinformowali dziennikarze portalu trojmiasto.pl.

Dulkiewicz zaczęła towarzyszyć ochrona

Jak ustaliło trojmiasto.pl, groźby były na tyle poważne, że kilkanaście dni po tym zdarzeniu Aleksandrze Dulkiewicz zaczęła towarzyszyć ochrona.

Według portalu, pełniąca obowiązki prezydenta po raz pierwszy była widziana w obecności ochroniarzy w środę podczas "Światełka dla prezydenta" i mszy w Bazylice Mariackiej - uroczystości, które kończyły żałobę w Gdańsku po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

Później ochrona towarzyszyła Dulkiewicz także podczas meczu siatkarzy w Ergo Arenie.

Wybory na prezydenta Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz startuje w wyborach na urząd prezydenta miasta Gdańska z bezpartyjnego komitetu "Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz". O fotel prezydenta zawalczą także Grzegorz Braun z KWW Grzegorza Brauna oraz Marek Skiba z z KWW "Odpowiedzialni-Gdańsk".

Przedterminowe wybory odbędą się w niedzielę 3 marca. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. Jest to wynik wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 53-letni Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. Aleksandra Dulkiewicz była jego pierwszym zastępcą.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24/trojmiasto.pl

Pozostałe wiadomości