TVN24 | Pomorze

14 lat więzienia za gwałt na 13-miesięcznej dziewczynce

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Szczecin
Wyrok w sprawie Łukasza K.tvn24
wideo 2/8
tvn24Wyrok w sprawie Łukasza K.

Sąd w Koszalinie skazał Łukasza K. za gwałt na córce jego znajomych. Mężczyzna ma w więzieniu spędzić 14 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

- Sąd uznaje Łukasza K. za winnego gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce i wymierza mu karę 14 lat pozbawienia wolności - powiedział podczas czwartkowej rozprawy Jacek Matejko, sędzia Sądu Okręgowego w Koszalinie. Łukasz K. przebywa w areszcie od 11 września 2019 roku i czas ten został zaliczony na poczet kary.

Ponadto mężczyzna ma zakaz zajmowania stanowisk i działalności wychowawczej związanej z edukacją, leczeniem oraz opieką nad dziećmi. Przez 10 lat ma zakaz kontaktu z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Ma jej także zapłacić nawiązkę 50 tysięcy złotych.

Łukasz K. po postawieniu mu zarzutów we wrześniu 2019 rokutvn24

Przyznał się "częściowo"

32-latek usłyszał zarzuty zgwałcenia 13-miesięcznej dziewczynki we wrześniu 2019 roku. Mężczyzna był sąsiadem i znajomym rodziców dziecka.

- Przyznał się częściowo do stawianych zarzutów. Ze względu na dobro śledztwa nie będę informować o szczegółach sprawy - zastrzegła Marzena Ludwiniak-Aniołowska, prokurator nadzorująca śledztwo.

Początkowo w sprawie zatrzymano dwie osoby – 32-latka i jego żonę. To pod opieką małżeństwa K. miała się znajdować dziewczynka. Sami mają dwójkę dzieci.

Kobieta także została przesłuchana i usłyszała zarzut, ale z innego paragrafu - narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Jednak w trakcie śledztwa prokuratorzy zrezygnowali z oskarżenia jej. Jak przekazał nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, kobieta wyszła wtedy na kilkanaście minut z domu. Śledczy uznali, że nie mogła przewidzieć, co pod jej nieobecność stanie się w domu.

Policję o sprawie poinformowali lekarze (nagranie z września 2019 roku)12.09 | Niewiele ponad roczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. - Nie wykluczamy wykorzystania seksualnego 13-miesięcznej dziewczynki – przekazał nam Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. tvn24

"Bardzo poważne obrażenia ciała"

Niewiele ponad roczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala w 9 września 2019 roku. Przywieźli ją rodzice. Dziecko w trybie pilnym zostało przetransportowane do poradni ginekologii dziecięcej i dziewczęcej szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie, a o swoich podejrzeniach lekarze poinformowali policję.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24