TVN24 | Polska

Dwa pociągi na jednym torze. Maszynista nie zatrzymał się przed semaforem wskazującym "stój"

TVN24 | Polska

Autor:
est/popi
Źródło:
Kontakt 24
Do zdarzenia doszło w Zabierzowie (Małopolska)
Do zdarzenia doszło w Zabierzowie (Małopolska)Google Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Zabierzowie (Małopolska)

Dwa pociągi pasażerskie jechały naprzeciwko siebie po jednym torze - do takiej sytuacji doszło w niedzielę wieczorem na stacji w Zabierzowie (Małopolska). - Zostały zatrzymane w bezpiecznej odległości - przekazał Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i dodał, że teraz komisja wyjaśni okoliczności tego zdarzenia. Pierwszą informację i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 19.50 na stacji Zabierzów.

"Pociąg zaczął gwałtownie hamować. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że ruch został wstrzymany, a jeden z pociągów nie zatrzymał się "na czerwonym". Tym samym jechał po torze, na którym z naprzeciwka nadjeżdżał pociąg, którym jadę" - poinformowała redakcję Kontaktu 24 pani Paulina, jedna z pasażerek.

Zabierzów. Dwa pociągi na jednym torzePauljna/Kontakt 24

Sprawę zbada komisja

- Maszynista pociągu relacji Wrocław Główny - Kraków Główny nie zatrzymał się przed semaforem wskazującym sygnał "stój"- przekazał Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Jak dodał, po przejechaniu zatrzymał skład, a dyżurna ruchu zatrzymała pociąg relacji Przemyśl Główny - Wrocław Główny, który jechał z naprzeciwka. - Pociągi zostały zatrzymane w bezpiecznej odległości - zapewnił.

- Komisja (Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych - dop. red.) wyjaśni okoliczności zdarzenia, do którego doszło o godzinie 19:50 na stacji Zabierzów - doprecyzował Jakubowski.

Ruch pociągów przywrócono na stacji o godzinie 21.40. Jak zapewnił przedstawiciel PKP PLK S.A., w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:est/popi

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Pauljna/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości