TVN24 | Polska

Wybory w Rzeszowie. Exit poll: Konrad Fijołek zdobył ponad 55 procent głosów

TVN24 | Polska

Autor:
pp//rzw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wybory w Rzeszowie. Exit poll: Konrad Fijołek zdobył 55,8 proc. głosówTVN24
wideo 2/35
TVN24Exit poll: wybory w Rzeszowie wygrał Konrad Fijołek

W wyborach prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zdobył 55,8 procenta głosów - wynika z przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych sondażu exit poll. Według badania popierany przez opozycję polityk otrzymał 55,8 procent głosów, a wysunięta przez PiS wojewoda podkarpacka Ewa Leniart - 25,1 procent.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Wyniki badania exit poll: Grzegorz Braun (poseł, popierany przez Konfederację): 9,8 procent Konrad Fijołek (wiceprzewodniczący rady miasta, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050): 55,8 procent Ewa Leniart (wojewoda podkarpacka, popierana przez PiS): 25,1 procent Marcin Warchoł (wiceminister sprawiedliwości, popierany przez Solidarną Polskę, Porozumienie i byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca): 9,3 procent

Przedterminowe wybory w Rzeszowie musiały odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc w lutym złożył rezygnację z powodów zdrowotnych. Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych zostały przesunięte na niedzielę 13 czerwca, a ich ewentualna druga tura - 27 czerwca.

Exit poll: wybory w Rzeszowie rozstrzygnięte w pierwszej turzeTVN24

Uprawnionych do głosowania było 147 889 wyborców. Głosowanie odbywało się w 100 lokalach wyborczych. Zakończyło się o godzinie 21. W związku z pandemią podczas głosowania obowiązywały obostrzenia sanitarne.

Oficjalne wyniki wyborów będą znane i przedstawione przez PKW dopiero po policzeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych.

Instytut Badań Samorządowych

Instytut Badań Samorządowych jest częścią Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, która przygotowuje badania społeczne i polityczne, prognozy wyborcze i analizy rynku. OGB kierowana przez Łukasza Pawłowskiego zrzesza takie marki badawcze jak Instytut Badań Spraw Publicznych, Instytut Badań Samorządowych oraz Instytut Badań Zmian Społecznych. W skład OGB wchodzą także podmioty medialne tj. stanpolityki.pl, lokalnapolityka.pl, a także narzędzia, służące do pogłębionej analizy, jak Check The Maps oraz Opinion Tool.

Autor:pp//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP