Polska

Wspólna lista. Kaczyński: zjednoczenie prawicy jest faktem

Polska

Wspólna lista. Kaczyński: zjednoczenie prawicy jest faktem
tvn24Kaczyński poinformował o wspólnych listach prawicy

- Zarejestrowaliśmy wraz z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro wspólnie listy do sejmików wojewódzkich - poinformował Jarosław Kaczyński. I dodał, że zjednoczenie polskiej prawicy stało się faktem.

Kaczyński powiedział na konferencji prasowej, na której pojawił się wraz z Gowinem i Ziobro, że konsumowane jest porozumienie, które zostało zawarte między PiS-em, Solidarną Polską i Polską Razem pod koniec lipca.

- Porozumienie okazało się efektywne, mamy nową jakość na scenie politycznej, nową jakość, która będzie służyła poprawie życia publicznego już w tych wyborach (samorządowych - red.), ale jestem też przekonany, że w kolejnych także, poprzez nasze wspólne inicjatywy - powiedział prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że stało się coś ważnego i zjednoczenie polskiej prawicy stało się faktem.

- Warto to przypominać, bo mam wrażenie, że trochę o tym zapomniano. A to jest niemniej ważne niż powstanie kiedyś AWS-u (1996 r.) - stwierdził Kaczyński.

"Zmieniać Polskę na lepsze"

Gowin stwierdził z kolei, że prawica tworzy "obóz wolności od układów i barier, obóz, który otworzy drogę do życiowego awansu dla rzeszy młodych, dobrze wykształconych i energicznych przedsiębiorczych Polaków.

- Tak, żeby można było zahamować największe nieszczęście współczesnej Polski, jakim jest plaga masowej emigracji - powiedział lider Polski Razem.

Ziobro mówił, że blok, który został stworzony przez PiS, Polskę Razem i Solidarną Polskę daje realną szansę na to, aby skutecznie zmieniać Polskę na lepsze. - Z radością informuję, że sprawy idą do przodu, i mam nadzieję, że będziemy informować o dobrym wyniku po wyborach samorządowych - dodał lider Solidarnej Polski.

Gowin i Ziobro o wspólnych listach prawicy
Gowin i Ziobro o wspólnych listach prawicy tvn24

Autor: MAC/tr / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości