Polska

Wiechecki: W koalicji współpraca układa się dość dobrze

Polska


Nie musi dojść do rozpadu koalicji ani do przedterminowych wyborów - tak uważa minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki.

Minister Wiechecki w Radiu Maryja postulował podjęcie rozmów przez szefów partii tworzących rząd. - Dzisiaj sytuacja jest bardzo trudna, ale uważam, że można ją jeszcze odwrócić, żeby nie oddawać władzy postkomunistom i liberałom, Uważam, że liderzy powinni usiąść i porozmawiać. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna - powiedział Wiechecki.

Według ministra, jeśli liberałowie i postkomuniści dojdą do władzy, sprywatyzują oni majątek narodowy. Ponadto zdaniem ministra nie jest możliwe rozliczenie przez nich afer, załatwienie spraw lustracji czy doprowadzenie do "powstania z kolan" polskiej polityki.

Jak mówił Wiechecki, LPR chce szukać porozumienia. - Może ostudzić zapały, może rzeczywiście liderzy naszych ugrupowań powinni ze sobą porozmawiać i może doszlibyśmy do jakichś wspólnych wniosków - mówił Wiechecki. Tym bardziej że jego zdaniem współpraca koalicyjna w ostatnim czasie układała się "dość dobrze".

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Pozostałe wiadomości