Tusk szefem RE i jednocześnie PO? "Trudno to połączyć"

Schetyna: trudno połączyć bycie szefem PO i RE
Schetyna: trudno połączyć bycie szefem PO i RE
tvn24
tvn24Politycy o szansach Tuska

Ten kardynał, który jedzie na konklawe z nadzieją na to, że zostanie wybrany papieżem, na pewno papieżem nie będzie - w ten sposób Leszek Miller komentuje szanse na zostanie szefem Rady Europejskiej przez Donalda Tuska. Z kolei, według Grzegorza Schetyny z PO, Tusk nie może być jednocześnie szefem Rady i partii.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że objęcie przez Donalda Tuska funkcji szefa Rady Europejskiej jest niemal przesądzone. Popierają go czołowi przywódcy europejscy, w tym przyszły szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, obecny przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Lider SLD Leszek Miller w szanse polskiego polityka już tak nie wierzy. - Państwo znają taką anegdotę watykańską, że ten kardynał, który jedzie na konklawe z nadzieją na to, że zostanie wybrany papieżem, na pewno papieżem nie będzie - komentował w piątek w Sejmie.

"Bardzo trudno to połączyć"

Z kolei Grzegorz Schetyna z PO uważa, że nie można rządzić partią, będąc szefem Rady Europejskiej.

- Można uważać, że to technicznie czy statutowo dopuszczalne, ale formalnie to jest jednak tak wielka odpowiedzialność i inne emocje, że to bardzo trudno połączyć - stwierdził polityk.

- Niewątpliwie Donald Tusk jest dzisiaj wartością Platformy, spoiwem bez którego PO na pewno może mieć duże problemy - podsumował z kolei Joachim Brudziński z PiS.

"Tusk jest spoiwem"
"Tusk jest spoiwem"tvn24

Autor: nsz//plw/kwoj / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości