Rejestracja 16- i 17-latków na szczepienia. Minister zdrowia podał datę

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Niedzielski: do piątku przekażemy szczegóły dotyczące szczepienia 16 i 17 latków
Niedzielski: do piątku przekażemy szczegóły dotyczące szczepienia 16 i 17 latkówTVN24
wideo 2/22
TVN24Niedzielski: Do piątku przekażemy szczegóły dotyczące szczepienia 16 i 17 latków

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 17 maja osoby w wieku 16 i 17 lat będą mogły rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 preparatem Pfizer/BioNTech. - Najpóźniej do piątku zostaną przedstawione szczegóły - zapowiedział.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał w środę na konferencji, że zdaniem ekspertów konieczne jest jak najszybsze zaszczepienie jak największej części populacji. - Dlatego w ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16- i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej młodszej części naszego społeczeństwa - poinformował.

Premier: chcemy udostępnić możliwość szczepienia dla młodszej części naszego społeczeństwa

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Niedzielski: szczegóły najpóźniej w piątek

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział później w rozmowie z dziennikarzami, że "najpóźniej do piątku zostaną przedstawione szczegóły". - To świeża decyzja, kończymy projektowanie całego procesu - mówił.

Przekazał, że oba te roczniki będą miały możliwość rejestracji 17 maja. - Te szczepienia bardzo szybko nastąpią. One dotyczą tylko preparatu Pfizera - zaznaczył minister. Tylko ta szczepionka jest dopuszczona do użytku przez osoby w wieku 16 i 17 lat.

Niedzielski podkreślił też, że do wykonania szczepienia przez 16- i 17- latków konieczna będzie zgoda rodzica lub opiekuna, ale jego obecność przy szczepieniu nie będzie już wymagana.

Co z dziećmi w wieku 12-15 lat?

Dziennikarze pytali ministra, czy planowane jest w Polsce szczepienie dzieci w wieku 12-15 lat.

- Jest informacja, że w Stanach Zjednoczonych zostało dopuszczone. Jeżeli EMA (Europejska Agencja Leków) podejmie taką decyzję, to my damy taką możliwość szczepienia - odpowiedział,.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości