Sprawdź, czy znasz język rosyjski. Arkusze i odpowiedzi

Aktualizacja:
 
Matura z rosyjskiego

Dziś kolejny dzień zmagań maturalnych - pisemny egzamin z języka rosyjskiego. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. Prezentujemy arkusze maturalne oraz przykładowe odpowiedzi do egzaminu na poziomie podstawowym, które opracowało specjalnie dla naszych czytelników Centrum Nauczania Języka Rosyjskiego.

Chęć zdawania na maturze języka rosyjskiego zadeklarowało w tym roku około 14,3 tys. maturzystów, czyli około 3,9 proc. abiturientów.

Rano przeprowadzony został egzamin na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało około tysiąca abiturientów.

Poniżej prezentujemy przykładowe rozwiązania do egzaminu na poziomie podstawowym, które opracowała Waleria Sobolewska z Centrum Nauczania Języka Rosyjskiego.

Przykładowe rozwiązania z języka rosyjskiego - poziom podstawowy

Przykładowe rozwiązania z jęz. rosyjskiego - poziom rozszerzony cz.I

Przykładowe rozwiązania z jęz. rosyjskiego - poziom rozszerzony cz. II

Arkusz egzaminacyjny z języka rosyjskiego - poziom podstawowy

Arkusz egzaminacyjny z języka rosyjskiego - transkrypcja z poziomu podstawowego

Arkusz egzaminacyjny z języka rosyjskiego - poziom rozszerzony, część I

Arkusz egzaminacyjny z języka rosyjskiego - poziom rozszerzony, część II

Arkusz egzaminacyjny z języka rosyjskiego - transkrypcja z poziomu rozszerzonego

Arkusze i odpowiedzi

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych.

W ramach akcji tvn24.pl "Sprawdź czy zdasz" publikujemy arkusze i proponowane odpowiedzi z egzaminów.

ZOBACZ ARKUSZE i PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA: MATURA 2013 - SPRAWDŹ, CZY ZDASZ

Poniżej harmonogram egzaminów maturalnych, z których jeszcze przygotujemy dla Was rozwiązania: 24 maja (piątek) Język francuski - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 27 maja (poniedziałek) Język hiszpański - poziom podstawowy i poziom rozszerzony 28 maja (wtorek) Język włoski - poziom podstawowy i poziom rozszerzony

Autor: mn,db/iga/zp/k / Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości