Polska

Sikorski chce zburzyć Pałac Kultury

Polska

Sikorski chce zniszczenia PKiN
TVN24, tvn24.plSikorski chce zniszczenia PKiN

Czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie powinien zostać zburzony? - Powinien, a w jego miejsce powinna zostać zasiana trawka i wykopany staw - stwierdził szef MSZ Radosław Sikorski w TVN24.

Zdaniem Sikorskiego takie rozwiązanie "przyniosłoby warszawiakom więcej pożytku". - Rozmawiałem już o tej kwestii z prezydent Warszawy - podkreślił w "Magazynie 24 Godziny" Sikorski. - Jeszcze nie jest przekonana do mojego stanowiska - dodał.

Słowa Sikorskiego w TVN24 to już kolejna jego deklaracja w tej sprawie. W środę 7 maja swoje sejmowe wystąpienie zakończył stwierdzeniem: "A poza tym, panie marszałku, uważam, że Pałac Kultury powinien być zburzony". Pointa wzorowana była zapewne na rzymskim polityku Katonie, który każde swoje przemówienie kończył zdaniem: "A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć".

Inicjatywa Sikorskiego, nawet gdyby zdobyła poparcie władz Stolicy, może okazać się trudna w realizacji. Od 2 lutego 2007 r. PKiN jest wpisany do rejestru zabytków. A to czyni go praktycznie nietykalnym

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości