TVN24 | Polska

Terlecki zapowiada kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

TVN24 | Polska

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP
"Rozmawialiśmy o przyszłości". Terlecki zapowiada kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy
"Rozmawialiśmy o przyszłości". Terlecki zapowiada kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej PrawicyTVN24
wideo 2/6
TVN24"Rozmawialiśmy o przyszłości". Terlecki zapowiada kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

Jak poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki, w przyszłym tygodniu ma się odbyć kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Najpierw mają mieć miejsce konsultacje polityków z ich własnymi środowiskami politycznymi.

W poniedziałek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie prezydium rządu z udziałem m.in. premiera, wicepremierów, ministra sprawiedliwości i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.

Terlecki przed spotkaniem w KPRM: wydaje mi się, że koalicja jest bezpieczna
Terlecki przed spotkaniem w KPRM: wydaje mi się, że koalicja jest bezpiecznaTVN24

"Omówiliśmy dotychczasową współpracę"

Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie przekazał ustalenia poniedziałkowego spotkania. - Omówiliśmy dotychczasową współpracę. Rozmawialiśmy o Nowym Ładzie, rozmawialiśmy o przyszłości i umówiliśmy się, że w przyszłym tygodniu - po konsultacjach z własnymi środowiskami politycznymi - spotkamy się znowu - mówił.

Jak dodał, poniedziałkowe spotkanie było spotkaniem prezydium rządu, a nie Radą Koalicji.

Pytany, czy w trakcie rozmów zostały poruszone tematy dotyczące wycofania rekomendacji ze strony Porozumienia dla ministra i dwóch wiceministrów, a także dymisja wiceszefa MAP, polityka Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego, Terlecki odparł: "Nie było to wczoraj jakimś szczególnym przedmiotem rozmów".

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego program "Nowy Polski Ład" ma zawierać plany inwestycyjne oraz "propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii".

Zmiany w Zjednoczonej Prawicy

W minionym tygodniu zdymisjonowany został wiceszef resortu aktywów państwowych, polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski. W wydanym w sobotę oświadczeniu Solidarna Polska negatywnie oceniła odwołanie Kowalskiego i stwierdziła, że nastąpiło to wbrew umowie koalicyjnej zawartej w ramach Zjednoczonej Prawicy.

13 lutego ten sąd koleżeński Porozumienia zdecydował o wykluczeniu z partii ośmiu członków, w tym trzech posłów. Wśród wyrzuconych z ugrupowania są m.in. wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, minister-członek RM Michał Cieślak i Włodzimierz Tomaszewski. Powodem tej decyzji było także wielokrotne łamanie statutu partii.

Przedstawiciele Porozumienia poinformowali, że Żalkowi, Gryglasowi i Cieślakowi cofnięte zostały rekomendacje do zasiadania w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości