Polska

PSL zapłaci na raty?

Polska

Aktualizacja:
TVN24Urząd skarbowy chce od PSL 18 mln zł

Minister Finansów Jacek Rostowski powiedział, że będzie musiał wnikliwie przebadać sprawę rozłożenia na raty długu PSL wobec Skarbu Państwa. Zauważył też, że prawo takiego rozwiązania nie wyklucza

- To jest poważna decyzja administracyjna z różnymi aspektami prawnymi, które teraz badamy - powiedział minister w RMF FM. Dodał, że jest "organem administracji państwowej" i jako taki musi się "kierować literą prawa". - I tak będę robił - dodał.

W grudniu urząd skarbowy zablokował konto bankowe Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak wyjaśniał wówczas wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, ma to związek z uprawomocnieniem się wyroku sądu, dotyczącego nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii wyborczej z 2001 roku.

Chodzi o kwotę 18 mln zł z odsetkami. Stronnictwo chciało, by zaległości zostały rozłożone na raty. W tej sprawie PSL wysłało list do ministra finansów.

Czemu minister chce wstąpić do PO?

Jacek Rostowski powiedział też, że dwa miesiące temu złożył wniosek o przyjęcie do Platformy Obywatelskiej. Przedtem był członkiem partii konserwatywnej (torysów) w Wielkiej Brytanii.

Pytany o powody takiej decyzji zaznaczył, że nie jest to wynik jego ambicji politycznych. - Jak się jest ministrem w rządzie dwóch partii, a z nominacji jednej, to jest naturalne, że się do tej partii należy. Tak jest w dojrzałych demokracjach europejskich - powiedział minister.

Podkreślił, że "nie jest to krok do nominacji na premiera". Dwa dni temu na antenie RMF FM sugerował to Jarosław Gowin z PO.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości