TVN24 | Polska

"W odpowiedzi na prośbę opozycji". Prezydent zaprasza na spotkanie do Pałacu

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24
Prezydent spotka się z przedstawicielami klubów i kół poselskich
Prezydent spotka się z przedstawicielami klubów i kół poselskichTVN24
wideo 2/4
TVN24Prezydent spotka się z przedstawicielami klubów i kół poselskich

- W odpowiedzi na prośbę opozycji prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę na godzinę 17.00 do Pałacu przedstawicieli klubów i kół poselskich - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna. Prezydencki minister Paweł Mucha poinformował, że tematem spotkania będą kwestie reformy wymiaru sprawiedliwości.

Mucha: tematem spotkania będą kwestie reformy wymiaru sprawiedliwości

- Tematem spotkania będą kwestie reformy wymiaru sprawiedliwości. Kwestie te interesują opinię publiczną. Takie spotkanie daje też możliwość wypowiedzenia się pełnej reprezentacji sejmowej, daje przegląd poglądów stron, służy zebraniu opinii, informacji - powiedział Polskiej Agencji Prasowej prezydencki minister Paweł Mucha. Zaznaczył, że według jego wiedzy prezydent nie podjął jeszcze decyzji co do ostatnio uchwalonej przez Sejm noweli ustaw sądowych.

Apel przedstawicieli opozycji

Przedstawiciele opozycji zaapelowali do prezydenta o spotkanie po tym, jak 23 stycznia Sejm zdecydował się odrzucić uchwałę Senatu, który nie zaakceptował ustawy represyjnej wobec sędziów. Wprowadza ona odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. 

Sejm przegłosował ustawę represyjną wobec sędziów
Sejm przegłosował ustawę represyjną wobec sędziówTVN24

'Wspólne żądanie i oczekiwanie od prezydenta niezwłocznego spotkania z przedstawicielami klubów opozycyjnych"

– Kilka chwil temu Sejm przegłosował haniebną ustawę kagańcową, która cofa polski wymiar sprawiedliwości do czasu głębokiego PRL-u. W tym miejscu potrzebne jest wspólne stanowisko wszystkich ugrupowań opozycyjnych, potrzebny jest jeden głos, który pokaże opinii publicznej, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie, po stronie Polski demokratycznej, po stronie Polski, która chce dalszej integracji z Unią Europejką - mówił wówczas szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

– Stąd nasze wspólne żądanie i oczekiwanie od prezydenta niezwłocznego spotkania z przedstawicielami klubów opozycyjnych, by przedstawić argumenty, które pomogą prezydentowi podjąć jedyną właściwą decyzję, czyli zawetowanie tej haniebnej ustawy – dodał polityk.

Źródło: TVN24

Autor:mjz/kg

Pozostałe wiadomości