TVN24 | Polska

Prezydent: niektóre produkty zdrożały, ale potaniał olej

TVN24 | Polska

Autor:
lukl,
akw
//now
Źródło:
TVN24
Andrzej Duda: zdrożał chleb i cukier, ale potaniał olej
Andrzej Duda: zdrożał chleb i cukier, ale potaniał olejtvn24
wideo 2/6
tvn24Andrzej Duda: zdrożał chleb i cukier, ale potaniał olej

Niektóre produkty zdrożały bardziej, ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej. Oczywiście, ceny poszły w górę, przyczyny tego są bardzo różne, ale wynagrodzenia powędrowały w górę znacznie więcej - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Kozienic.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w ramach kampanii wyborczej odwiedził Kozienice w województwie mazowieckim, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Odniósł się tam między innymi do artykułu "Gazety Wyborczej", którego autorzy udali się sklepu jednej z sieci, w którym Duda robił zakupy w trakcie poprzedniej kampanii prezydenckiej, w 2015 roku.

"Zrobiliśmy takie same zakupy. Ale zdrożało!" - napisali dziennikarze "Wyborczej".

"Ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej"

- Oczywiście, niektóre produkty zdrożały bardziej. Podawali, że w tej sieci o dwadzieścia pięć procent zdrożał chleb i o dwadzieścia pięć procent zdrożał cukier - komentował w Kozienicach prezydent. - Ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej - zaznaczył Andrzej Duda.

Jak mówił, "okazało się, że koszyk jest o niecałe dziesięć procent droższy". - Więc oczywiście, ceny poszły w górę. Przyczyny tego są bardzo różne, ale wynagrodzenia powędrowały w górę znacznie więcej, są dodatkowe świadczenia, których wtedy nie było - powiedział.

Andrzej Duda w Turku: rosną ceny, ale wiele z nich rośnie tylko przejściowo
Andrzej Duda w Turku: rosną ceny, ale wiele z nich rośnie tylko przejściowoTVN24

- Nie mam żadnych wątpliwości, że ta polityka, którą realizujemy, to jest polityka poprawiania jakości bytu Polaków pod względem finansowym - dodał prezydent na piątkowym spotkaniu z mieszkańcami Kozienic.

Obecnie notuje się najwyższą od lat inflację, która - zdaniem analityków - będzie rosła w najbliższych miesiącach. Drożeje między innymi wywóz śmieci, żywność, prąd, transport i usługi. 

CZYTAJ TAKŻE: Wzrost cen w Polsce jednym z najwyższych w Unii Europejskiej >>>

Autor:lukl, akw //now

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości