Potrącił dzieci. Ma już zarzuty

 
W wypadku ranny został 11-latek
Źródło zdj. gł.: internauta
Osiem lat więzienia grozi kierowcy, który miejskim autobusem wjechał w grupę dzieci. W poniedziałkowym wypadku w Nowym Targu poważnie ranny został 11-latek.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem ciężkim.

Do wypadku doszło w poniedziałek. Kierowca autobusu miejskiego, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, odbił w lewą stronę. Tam jednak stała grupa dzieci, które chciały przejść przez jezdnię.

Poważne obrażenia nóg

W wypadku 11-letni chłopiec doznał ciężkich obrażeń nóg. Dziecko trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, gdzie przeszło skomplikowaną operację.

56-letni kierowca autobusu był trzeźwy. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Autobus był sprawny technicznie.

Okolice zdarzenia w Zumi.pl

Źródło: PAP

Czytaj także: