"Polska jest najważniejsza". Dla piętnastu

Polska

PAPJest wniosek o rejestrację stowarzyszenia

Stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" złożyło w sądzie wniosek o rejestrację. Prezesem jest Joanna Kluzik-Rostkowska, a założycielami 15 osób, w tym pięciu posłów PiS. Stowarzyszeniu brakuje 8 posłów do założenia klubu parlamentarnego.

Na liście założycieli stowarzyszenia jest 15 osób. Są wśród nich dwie wyrzucone z PiS posłanki - Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak, oraz, również wyrzucony, europoseł Marek Migalski oraz politycy, z którymi PiS się (jeszcze) nie pożegnał: posłowie Paweł Poncyljusz, Lena Dąbkowska-Cichocka, Tomasz Dudziński, Jacek Pilch oraz Jan Ołdakowski (sam zrezygnował w ostatnich dniach z zasiadania w klubie).

Do stowarzyszenia przystąpili także europosłowie Michał Kamiński, Adam Bielan i Paweł Kowal. Listę zamykają współpracownicy posłów i europosłów PiS: Ewelina Owczarska, Michał Kaźmiński, Wojciech Kasprowski oraz żona Michała Kamińskiego, Anna, "jedynka" na liście PiS do rady powiatu otwockiego.

Będzie klub?

14 posłów deklaruje, mniej lub bardziej oficjalnie, zainteresowanie przystąpieniem do nowego klubu parlamentarnego. Do jego utworzenia przekonywali posłów PiS twórcy stowarzyszenia. Po wyborach samorządowych nowy klub mogliby współtworzyć członkowie stowarzyszenia: Kluzik-Rostkowska, Jakubiak, Poncyljusz, Dudziński, Pilch, Ołdakowski, Dąbkowska-Chocka, a także, jak wynika z nieoficjalnych informacji, inni posłowie PiS: Tomasz Górski, Andrzej Walkowiak, Adam Gawęda, Zbysław Owczarski.

Gotowość do tworzenia klubu w Sejmie z tym środowiskiem wyrażają także posłowie niezrzeszeni, tworzący wcześniej Polskę Plus: Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP