Polska

Mucha: Bardzo prawdopodobna zmiana prezesa PZPN

Polska

Minister sportu w TVN24
tvn24Joanna Mucha była gościem TVN24

- Zmiana prezesa, która jest bardzo prawdopodobna, nie sprawi, że związek będzie nagle dobrze działał - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister sportu Joanna Mucha. Jej zdaniem sytuacja PZPN to problem strukturalny. I tłumaczyła, że mimo iż szef związku pewnie zmieni się, to jego zarząd pozostanie ten sam.

Mucha krytycznie ocenia Polski Związek Piłki Nożnej. - Moja ocena jest jednoznaczna i wynika z tego, co prezentuje polski futbol. Z tego, że wydaje nam się, że sukcesem jest wejście do Ligi Europejskiej, a o Lidze Mistrzów nawet nie myślimy. Ze słabości polskiej ligi, po prostu - mówiła w programie Mucha.

Podkreślała, że choć jesteśmy dużym narodem, a piłka jest jednym ze sportów narodowych, być może najważniejszym, nadal nie mamy wyników.

Mucha w TVN24
Mucha w TVN24tvn24

Co przyniesie nowe rozdanie?

Zdaniem minister sportu niski poziom piłki nożnej to problem strukturalny. - I niestety obawiam się, że ci, którzy liczą, że nowe wybory przyniosą jakieś nowe rozdanie, mogą się bardzo gorzko rozczarować. Bo to prawda, że wszystko wskazuje na to, że zostanie wybrany nowy prezes - w każdym razie te koalicje, które w tej chwili się tworzą na to wskazują - ale obawiam się, że będziemy mieli do czynienia z tym samym zarządem - tłumaczyła.

Wyjaśniła przy tym, że zarząd stworzą te same osoby, które jakiś czas temu na szefa związku wybrały Latę. Podkreśliła ponownie, że sytuacja w PZPN nie jest problemem pojedynczych osób. - Niestety narzędzia w rękach ministra sportu i turystyki są żadne - zaznaczyła.

"Nie łudźmy się"

Szefowa resortu oceniła, że w PZPN "nie ma chęci zmiany". I dodała: - Zmiana prezesa, która jest bardzo prawdopodobna, nie sprawi, że związek będzie nagle dobrze działał. Naprawdę nie łudźmy się, że w jakimś szybkim czasie ta zmiana się dokona.

Mucha zdradziła, że zamierza zaproponowć PZPN kilka zmian w działaniu związku w zakresie, w którym ma uprawnienia ingerować. - Ale to nie jest to, czego byśmy oczekiwali - zaznaczyła. Jak powiedziała, chodzi min. zmiany w finansowaniu szkoleń czy bezpieczeństwa na stadionach. Czego zabrakło polskiej kadrze?

Mucha w TVN24 oceniała także poziom polskiej kadry. - To jest drużyna, która naprawdę dobrze rokuje, drużyna z ogromnym potencjałem - mówiła.

- Być może zabrakło trochę czasu, skupienia, ostatniej chwili motywacji - zastanawiała się Mucha nad przyczynami porażki biało-czerwonych.

Zaznaczyła przy tym, że polscy piłkarze to "drużyna, z którą możemy zawalczyć". - Mam nadzieję, że w eliminacjach do Mistrzostw Świata wyniki będą troche leopsze - podsumowała.

Autor: nsz / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości