TVN24 | Polska

Granat w jeziorze. We wtorek ewakuacja części mieszkańców w Mikołajkach

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP
Granat znaleziono w Jeziorze Mikołajskim
Google EarthGranat znaleziono w Jeziorze Mikołajskim

Na dnie Jeziora Mikołajskiego znaleziono granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Na czas planowanej na wtorek akcji usuwania niewybuchu władze miejskie Mikołajek zarządziły ewakuację mieszkańców pobliskich budynków.

W sobotę podczas rutynowych ćwiczeń Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które polegały na odnalezieniu manekina pod wodą, płetwonurek natknął się na stary granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Ćwiczenia natychmiast przerwano i powiadomiono policję oraz patrol rozminowania z jednostki wojskowej w Orzyszu. Teren zabezpieczono do czasu wydobycia niewybuchu z jeziora przez saperów.

Jak przekazała aspirant Dorota Kulig z mrągowskiej policji, działania saperów Marynarki Wojennej z Gdyni zaplanowano na wtorek. Granat zostanie wydobyty i unieszkodliwiony na poligonie w Orzyszu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ewakuacja części mieszkańców w Mikołajkach

Urząd miasta Mikołajki ogłosił, że na czas akcji saperów konieczna będzie ewakuacja mieszkańców ulicy Okrężnej (od numeru 1, 2A, 2, 3), budynków przy ul. Mrągowskiej (nr 1 do 6), ul. 3 Maja po stronie nieparzystej (1, 3, 5, 9, 11, 13, 13A, 15, 15A, 17,19, 19A) oraz pl. Wolności (14, 13, 15, 12, 11).

"Ewakuacja nastąpi do godz. 10 i potrwa do odwołania, co powinno nastąpić około godz. 13. W związku z powyższym prosimy o opuszczenie budynków i udanie się poza strefę ewakuacji. Na czas ewakuacji wyznacza się miejsce schronienia dla mieszkańców w Centrum Kultury Kłobuk" - podano w komunikacie magistratu.

Autor:js/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google

Pozostałe wiadomości