Były minister zdrowia zatrzymany przez CBA

Polska

tvn24W "Ciąg dalszy nastąpił" Łapiński mówił o swojej dymisji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Mariusza Łapińskiego, byłego ministra zdrowia w latach 2001-2003 - dowiedział się portal tvn24.pl.

Zatrzymanie ma związek z działalnością Centrum Inżynierii Biomedycznej Wojskowej Akademii Technicznej. Szefem Centrum jest Łapiński. Oprócz niego zatrzymano także m.in. Jerzego B. To współpracownik Łapińskiego - ustalili reporterzy tvn24.pl.

Do zatrzymania doszło w Białymstoku.

Zatrzymane trzy osoby

Mariusz Łapiński został zatrzymany w związku ze sprawą prowadzoną przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku.

- Mogę potwierdzić, że prowadzimy czynności procesowe z dwiema osobami, Mariuszem Ł. oraz Jerzym B. W tej chwili to wszystko, co możemy przekazać - mówi nam prokurator Krzysztof Wojdakowski, naczelnik pionu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Więcej informacji przekazał rzecznik białostockiej prokuratury apelacyjnej Janusz Kordulski. - Potwierdzam, że prowadzimy sprawię dotyczącą wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych. Zatrzymane są trzy osoby, jedna z nich jest funkcjonariuszem publicznym - wyjaśnił.

Szukał miejsca w biznesie

Łapiński, lekarz kardiolog, jest doktorem habilitowanym nauk medycznych i profesorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Był posłem Sejmu IV kadencji, gdzie dostał się z list SLD-UP. W latach 2001-2003 pełnił funkcję ministra zdrowia w rządzie Leszka Millera.

Został zdymisjonowany w styczniu 2003 roku, a kilka miesięcy później usunięty z SLD przez sąd partyjny.

Po zakończeniu pracy w resorcie zajął się biznesem, prowadził również szpitale.

Autor: Maciej Duda (m.duda2@tvn.pl) Robert Zieliński (r.zielinski@tvn.pl) / Źródło: tvn24.pl