TVN24 | Polska

Bliski współpracownik Andrzeja Dudy odchodzi z jego kancelarii

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
TVN24
Kędryna o rozmowie prezydenta z rosyjskim youtuberem
TVN24Kędryna o rozmowie prezydenta z rosyjskim youtuberem

Dyrektor biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Marcin Kędryna poinformował tvn24.pl, że z końcem roku przestaje być jej pracownikiem, a obecnie jego obowiązki pełni prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Nie ujawnia jednak, z jakich powodów kończy pracę u Andrzeja Dudy. 

Marcin Kędryna poinformował tvn24.pl, że odchodzi z pracy w Kancelarii Prezydenta.  Przekazał, że 8 grudnia podpisał dokumenty w tej sprawie, a rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron. Formalnie pracownikiem Kancelarii Prezydenta przestanie być 1 stycznia.  Dodał, że obecnie jego obowiązki pełni rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. 

"W życiu w jednym miejscu tyle nie pracowałem"

- Pracowałem tam dość długo, w życiu w jednym miejscu tyle nie pracowałem - mówi Kędryna. Nie ujawnia jednak, z jakich powodów kończy pracę w Kancelarii.  Pytany o plany zawodowe na przyszłość, odpowiedział, że w najbliższym czasie "zamierza poświęcić się pisaniu". Nie odpowiedział natomiast, czy dalej w jakiejś formule będzie współpracować z prezydentem Andrzejem Dudą.

Marcin Kędryna był dyrektorem biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od kwietnia 2019 roku, wcześniej - od 2015 roku - pracował w gabinecie prezydenta.

Kędryna o rozmowie prezydenta z rosyjskim youtuberem
Kędryna o rozmowie prezydenta z rosyjskim youtuberemTVN24

Autor:mjz/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości